Francie má nového velvyslance v Česku. Těším se, napsal Dutertre na twitteru

Francouzský velvyslanec Roland Galharague dnes ukončil své působení v Česku a odjel z Prahy. Na twitteru o tom informovalo francouzské velvyslanectví. Galharagua, který v Praze působil tři roky, na diplomatické misi vystřídá Alexis Dutertre, který dosud působil ve strukturách Evropské unie.

Ilustrační foto
doporučujeme

O tom, že bude novým velvyslancem v Česku, informoval Dutertre na twitteru.

Za svůj hlavní cíl označil spolupráci při přípravě předsednictví Francie a Česka v EU, která na sebe budou navazovat v prvním a druhém pololetí roku 2022.

Galharague francouzské velvyslanectví vedl od března 2017, kdy předal pověřovací listiny prezidentu Miloši Zemanovi. Během svého působení v Česku například předal nejvyšší francouzské státní vyznamenání Řád čestné legie tehdejší ombudsmance Anně Šabatové nebo prezidentovi mediální skupiny Lagardére Active ČR Michelu Fleischmannovi.

Galharague v čele ambasády vystřídal Charlese Malinase, který velvyslanecký úřad zastával pouze půl roku. Francouzská média Malinasovo stažení dávala do souvislosti s jeho dřívějším působením ve Středoafrické republice, kde se údajně podílel na poskytování víz tamním občanům bez patřičného prověření.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci navrhují zvýšit prodloužené ošetřovné až na 80 procent

21.10.2020 11:17 Poslanci navrhují zvýšit ošetřovné o deset, 15 nebo i o 20 procentních bodů až na 80 procent…

Sněmovní komise poděkovala BIS i Koudelkovi za odvedenou práci

21.10.2020 10:46 Sněmovní komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby (BIS) poděkovala dnes v…

Jan Hamáček má koronavirus

21.10.2020 10:27 Aktualizováno Vicepremiér Jan Hamáček se nakazil koronavirem. Nechal se otestovat po setkání s ministrem…

Televize neměla komentář mimo záznam vysílat, rétorika Maláčové mě…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Výhrady má k oběma stranám. Lenka Vochocová z Katedry mediálních studií Fakulty sociálních věd…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama