Gott, Chramostová a Rychetský? Jaromír Soukup naznačil, že se chystá něco velkého

Majitel televize Barrandov a moderátor Jaromír Soukup se vložil do sporu o to, kdo by měl a neměl mít státní pohřeb. Reaguje tak na debaty ohledně smrti Karla Gotta a Vlasty Chramostové a slov předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Jaromír Soukup (TV Barrandov)
doporučujeme

Pavel Rychetský po smrti herečky a signatářky Charty 77 uvedl, že je to právě Chramostová, kdo by si zasloužil veškeré pocty. „Po Standovi (Milotovi, manželovi Chramostové) zemřela dnes i Vlasta Chramostová. Opustila nás nejen skvělá herečka, ale i statečná žena, ke které mě vázalo dlouholeté přátelství datované ještě z dob disentu. Pokud si někdo zaslouží pohřeb se státními poctami, je to nepochybně právě Vlasta Chramostová," uvedl šéf ÚS.

Za to čelil kritice nejen ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka. „Svým nehumánním a neetickým prohlášením jste ublížil posmrtně Vlastě Chramostové i Karlu Gottovi," uvedl Ovčáček na twitteru.

O Chramostové se v jednom ze svých pořadů zmínil i Jaromír Soukup. Připomněl její dramatický život, filmografii i dobu poté, co podepsala Chartu 77. „Ve svých politických a životních zásadách a principech byla důsledná a za to jí samozřejmě patří úcta a poděkování. Ona byla jedním z lidí, kteří se za socialismu rozhodli politicky angažovat,“ zdůraznil.

Pak ale následovala ostrá kritika, když moderátor tvrdil, že někteří politici a novináři – včetně již zmíněného Rychetského - začali jen pár hodin po smrti Chramostové tančit na jejím hrobě. S Rychetského slovy o poctách prý sice souhlasí, přesto se ale vůči jeho chování ohradil.

„Ale asi nejen já tam vidím jistou návaznost a konfrontaci s pohřbem mistra Karla Gotta, který si podle mého přesvědčení zaslouží naši největší úctu, tedy pohřeb se státními poctami. Ale podle pana Rychetského, z toho, co jsem pochopil, si to Karel Gott nezaslouží, ale paní Chramostová ano. Protože se Karel Gott neangažoval, zatímco paní Chramostová se angažovala,“ shrnul problém Soukup.

Šéf ÚS si podle něj asi nevšiml, že Gott byl mezinárodní hvězdou první kategorie. „Národ ho miloval. Vlasta Chramostová byla dobrá herečka. Úcta jí patří za to, že se politicky angažovala. A tím vůbec neříkám, že Karel Gott se měl podobně politicky angažovat. Úcta jí patří, angažovala se. Ale byla vždy, jak to říci, lokální celebritou,“ rýpnul si.

Rychetský by se podle něj vůbec neměl míchat do politiky a měl by si naopak udržet nadhled. „Jeho cílem je udržovat úřad Ústavního soudu pro všechny přijatelný a jako nejvyšší právní autoritu. Zcela apolitickou. A pokud už má nutkání hovořit s médii, tak podle mého soudu by měl hovořit o Ústavním soudu a o jeho pravomocech,“ vzkázal Rychetskému majitel Barrandova.

Připomněl ale také, že to není  první ani poslední politické vyjádření Rychetského. „Řekl bych, že jeho politická angažovanost, zejména v posledním roce, může leccos naznačovat. Já si troufám tvrdit, že ačkoliv je panu Rychetskému 76 roků, tímhle vším nám nenápadně naznačuje, že s ním budeme muset v příští prezidentské volbě počítat," myslí si Soukup.

Loading...
Vstupte do diskuze (31)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajná kompro nahrávka? Babiš neskutečně zuřil. Novinář prozradil pikantní…

22.10.2019 23:11 Aktualizováno Slovensko žije kauzou kolem spisu Gorila. Investigativní novinář Marek Vagovič píšící pro server…

Předsedkyní hnutí ANO v Brně se stala Karin Karasová

22.10.2019 21:41 Předsedkyní hnutí ANO v Brně-městě se dnes stala starostka městské části Brno-Královo Pole Karin…

Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko, s Čaputovou otevře Český dům

22.10.2019 17:18 Prezident Miloš Zeman navštíví 16. listopadu Slovensko. Setká se se slovenskou prezidentkou Zuzanou…

Horní Rakousy žalují na Česko v Bruselu. Spor o Temelín a Dukovany eskaluje

22.10.2019 17:03 Aktualizováno Rakouská spolková země Horní Rakousy se obrátila na Evropskou komisi (EK) s požadavkem, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama