Vyvadil rozšířil trestní oznámení na Novotného

Sociálními sítěmi koluje fotografie starosty městské části Praha Řeporyje Pavla Novotného, na níž má údajně hajlovat. Bývalý poslanec, senátor, náměstek ministra spravedlnosti a soudce Nejvyššího správního soudu Jiří Vyvadil se proto rozhodl trestní oznámení, které na starostu podal před několika týdny, rozšířit právě o tuto fotografii.

Přidejte svůj názor 351 komentářů

Snímek, na němž má Pavel Novotný hajlovat
doporučujeme

Zakladatel Spolku přátel Ruska Jiří Vyvadil, tvrdí, že se Novotný svým rozhovorem pro televizi Россия 1 měl dopustit trestného činu výtržnosti. Podal na něj proto trestní oznámení, o kterém informoval server EuroZprávy.cz.

Oznámení také míří proti jeho druhému rozhovoru, který poskytl osobně ruské armádní televizní stanici Zvezda se sídlem v Moskvě, která je provozovaná Ruským ministerstvem obrany.

Další části oznámení míří na Novotného za to, že "označil maršála Koněva za sprostého vraha a špínu chlapa", nebo za jeho komentář na sociální síti u videa, na němž vlakvedoucí Českých drah zmlátil agresivního cestujícího.

Vyvadil nyní server EuroZprávy.cz informoval, že oznámení rozšířil o další přečin. Novotný se podle něj dopustil hajlování, což má dokládat fotografie, která koluje na sociálních sítích. Používání tohoto symbolu nacistického Německa může být hodnoceno jako trestný čin s trestní sazbou od šesti měsíců až do deseti let odnětí svobody.

Novotný ale tvrdí, že se ničeho takového nedopustil. "Ta fotografie je z jednání zastupitelstva a je upravená graficky. Je z hlasování o vlasovcích," uvedl pro EuroZprávy.cz starosta. Dodal, že vztyčená ruka není hajlováním.

Jeho slovům nahrává fakt, že na fotografii je i přes nízkou kvalitu patrný mikrofon, který má Novotný připnutý na klopě saka, a za ním je promítnut obraz z projektoru. 

Loading...
Vstupte do diskuze (351)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kancléřka Merkelová přijede do Prahy? Česko a Německo vyjednávají termín

21.02.2020 15:01 Česko jedná s Německem o možné návštěvě kancléřky Angely Merkelové v Praze u příležitosti summitu…

Filip dva dny po infarktu opustil nemocnici. Bude obhajovat post šéfa KSČM?

21.02.2020 14:26 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip dnes kolem 11:00 po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu…

Babiš se dle soudu nemusí omlouvat Transparency International. Ta podá…

21.02.2020 11:43 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se nemusí omlouvat za své výroky o neziskové organizaci Transparency…

Nejpopulárnější politici? Na Babiše se dotahuje Schillerová, polepšil si…

20.02.2020 21:53 Aktualizováno Ze členů vlády a šéfů parlamentních stran lidé nejlépe hodnotí premiéra Andreje Babiše (ANO), na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama