Hamáčka mrzí, že hejtman Bernard svůj odchod neprobral s vedením ČSSD

Předsedu sociální demokracie Jana Hamáčka mrzí, že plzeňský hejtman Josef Bernard důvody pro svůj odchod ČSSD neprobral s vedením strany a členskou základnou v Plzeňském kraji. ČTK napsal, že jeho rozhodnutí respektuje.

Jan Hamáček (ČSSD)
doporučujeme

Bernard dnes svůj odchod z vládní strany vysvětlil tím, že od vedení plzeňské ČSSD cítí, že o něj nemá zájem. Na nejbližším jednání zastupitelstva kraje nabídne k dispozici funkci hejtmana. O dalším postupu rozhodnou plzeňští zastupitelé za ČSSD v pondělí, uvedl Hamáček.

"Mrzí mě, že Josef Bernard své důvody nekomunikoval ani s vedením strany, ani s členskou základnou v Plzeňském kraji. Jeho rozhodnutí respektuji. O dalším postupu ČSSD rozhodne pondělní jednání klubu zastupitelů v zastupitelstvu Plzeňského kraje," sdělil ministr vnitra Hamáček. Podobně se vyjádřil i statutární místopředseda ČSSD Roman Onderka.

Místopředseda sociální demokracie Michal Šmarda ČTK napsal, že mu je odchodu Bernarda ze strany líto. "Pana Bernarda si vážím a velmi si ho cením. Pro sociální demokracii je to velká ztráta. Jeho rozhodnutí respektuji," uvedl.

Další z místopředsedů ČSSD a poslanec Ondřej Veselý sdělil, že vnitřní záležitosti strany veřejně nekomentuje.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pokud bude očkovací systém úspěšný, Zeman Dzurillu vyznamená

21.01.2021 06:19 Pokud bude systém on-line registrace na očkování proti koronaviru úspěšný, vládní zmocněnec pro IT…

Zeman v MfD: Rusko by mělo nechat Navalného jít do voleb

21.01.2021 06:15 Rusko by mělo nechat opozičního politika Alexeje Navalného kandidovat ve volbách, je zbytečné z něj…

Ne roušky, ale potraviny. ANO, SPD a komunisté oficiálně ničí svobodu a…

20.01.2021 22:04 Aktualizováno KOMENTÁŘ - Názor, že současná vláda omezuje svobodu, jsme za poslední měsíce jistě slyšeli…

Čeští politici se shodují, že Bidenův projev byl o jednotě

20.01.2021 21:54 Aktualizováno Jako nabídnutou ruku lidem, kteří Joea Bidena nevolili, vidí dnešní projev nového amerického…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama