Hejtman Grolich se domnívá, že školy nebudou schopné otevřít 1. března

Školy nejspíš nebudou schopné nachystat se na otevření od 1. března, protože teprve 28. února mají do ČR dorazit z Číny první testy ve školách. ČTK to dnes po jednání hejtmanů s vládou řekl jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). Návrat žáků do škol byl jednou z podmínek hejtmanů při jednání s vládu o novém nouzovém stavu vyhlášeném vládou v půli února na základě návrhu hejtmanů.

Jan Grolich (KDU-ČSL)
doporučujeme

Hejtmani dnes jednali s vládou o více tématech. "V závěru jsme otevřeli otázku otevření škol. Nedostalo se nám odpovědi, zda budou k březnu otevírat, nebo ne. Jediná konkrétní informace byla, že 28. února dorazí testy," uvedl Grolich.

Podle něj s ohledem na obdržení testů poslední únorový den nebudou školy schopné otevřít 1. března. "Nebudou schopné se na vše nachystat. Proto není jisté, zda se otevřou a jak to bude dál," dodal Grolich.

Premiér Andrej Babiš (ANO) novinářům řekl, že dnešní jednání s hejtmany se týkalo především očkování. "My jsme o tom s hejtmany dlouze mluvili, vysvětlili jsme si různá nedorozumění ohledně vakcíny AstraZeneca, kde oni počítali s tím, že to mají očkovat praktici, ale ti začínají očkovat až 1. března," uvedl. Aktuálně je podle něj nejdůležitější, aby ministerstvo školství doručilo metodiku do škol, které by měly začít očkovat učitele. "Na cestě je dodávka antigenních testů, která má dorazit v neděli, takže uvidíme, jak se to celé vyvine," řekl.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

SPD: Při opatřeních je nutné umožnit fungování obchodů a služeb

26.02.2021 09:16 Při dodržení preventivních protikoronavirových opatření je potřeba umožnit fungování maloobchodu a…

Poslanci se opět sejdou k prodloužení nouzového stavu

26.02.2021 07:51 Poslanci se dnes opět sejdou k debatě o prodloužení nouzového stavu. Menšinový kabinet ANO a ČSSD…

Před 30 lety se rozpadla Varšavská smlouva. Havel si ji pojil s invazí,…

25.02.2021 22:06 Aktualizováno ROZHOVOR – Pásy jejich tanků zadusily náznaky rodící se svobody a demokracie v Maďarsku i…

Audit z Bruselu: Babiš je ve střetu zájmů ohledně zemědělských dotací.…

25.02.2021 22:05 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš je podle druhého auditu Evropské komise ohledně čerpání zemědělských dotací ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama