Hejtman Půta osvobozen, lídři STAN vítají verdikt soudu

Představitelé hnutí Starostové a nezávislí (STAN) uvítali dnešní rozhodnutí libereckého krajského soudu, který zprostil obžaloby z přijetí úplatku a zneužití pravomoci tamního hejtmana Martina Půtu (Starostové pro Liberecký kraj). Šéf STAN Vít Rakušan v tiskové zprávě uvedl, že o Půtově nevinně vůbec nepochyboval. Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) verdikt považuje za pozitivní signál, že v ČR nelze odsoudit kohokoliv bez důkazů.

Vít Rakušan
doporučujeme

V korupční kauze spojené se dvěma projekty firmy Geotermální energie pro občany (GEPO) za téměř 100 milionů korun soud všech 12 obžalovaných lidí včetně Půty a také čtyři firmy osvobodil. Státní zástupce pro Půtu navrhoval pět let vězení.

"Je to pozitivní signál, že v České republice nelze jakoukoli osobu odsoudit bez důkazů, jen na základě spekulací či závisti konkurentů," uvedl v tiskové zprávě Polčák.

Europoslanec považuje verdikt za očištění Půty jako hejtmana i člověka. "Je až neuvěřitelné, jak jednoduché může být v této zemi pošpinit pověst komunálních i krajských politiků. Takových případů je celá řada, a přestože byli po letech stejně jako Martin očištěni, tak jim to nevrátí čas strávený taháním po soudech, veřejnou nálepku podvodníků, pošramocenou pověst či náročný tlak na lidskou psychiku," uvedl Polčák, který dorazil Půtu podpořit k soudu.

Rakušan uvedl, že Půtu zná jako pracovitého hejtmana, za kterým jsou vidět výsledky usilovné a koncepční práce. "Považuji ho ale také za férového a čestného člověka, který mi byl vždy ochoten poradit a předat své zkušenosti," řekl Rakušan. Dodal, že o nevinně libereckého hejtmana ani na vteřinu nepochyboval.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Minář chce založit novou stranu, politologové varují: Opozice se roztříští…

28.09.2020 22:01 Aktualizováno Založení nové politické strany Mikulášem Minářem by oslabilo a roztříštilo opozici. Vyplývá to z…

Nouzový stav je potřeba, řekl Babiš. Vláda ho bude schvalovat ve středu

28.09.2020 21:32 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předpokládá, že mimořádné jednání vlády bude ve středu schvalovat…

Milion chvilek nebude kandidovat ve volbách, řekl nový šéf Benjamin Roll

28.09.2020 18:03 Milion chvilek je bytostně občanská iniciativa rostoucí zdola a jako taková nikdy nebude kandidovat…

Ústavní činitelé proberou zahraniční politiku, Vystrčil se schůzky…

28.09.2020 09:09 Ústavní činitelé se v úterý sejdou nad českou zahraniční politikou. Na zámku v Lánech proberou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama