Hnutí Budoucnost se chystá na volby, má sociální a ekologický program

Se sociálním a ekologickým programem se chystá v letošních krajských a senátních volbách oslovit voliče politické hnutí Budoucnost. Člen přípravného výboru Filip Hausknecht dnes ČTK řekl, že hnutí má k dispozici potřebných tisíc podpisů k registraci, chce ale získat další pro hladký průběh registrace na ministerstvu vnitra.

Volby, ilustrační foto
doporučujeme

I když hnutí cílí hlavně na sněmovní volby v příštím roce, hodlá aktivně vstoupit i do podzimního hlasování o vedení krajů a třetině Senátu.

"Jednáme v krajích s lokálními hnutími, se kterými bychom šli v koalici, nebo bychom mohli postavit svého kandidáta do Senátu," uvedl Hausknecht. Dvaadvacetiletý Hausknecht je zakladatelem sociálního bistra na Žižkově a dříve zastupoval Zelené v Praze 3.

Hnutí o sobě říká, že se postaví oligarchům a bude prosazovat spravedlivější a udržitelnější fungování společnosti. Plánuje svolat první sjezd na jaře, tam představí i program a kampaň pro podzimní volby. Hnutí podle Hausknechta vychází z přesvědčení, že česká politická scéna ustrnula v minulosti a řeší zástupná témata místo skutečných problémů. Nevěnuje se prohlubujícím se nerovnostem či klimatické krizi.

V programových tezích slibuje hnutí start výstavby obecních a družstevních bytů, konec dluhových pastí, snížení daní pracujících, zkrácení pracovní doby, důstojné stáří pro všechny či zlepšení dopravy a občanské vybavenosti i v menších obcích. Opatření související se změnou klimatu mají podle hnutí zaplatit ti, kdo ji způsobili.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Spor o Babišův střet zájmů by měl rozhodnout Evropský soudní dvůr, tvrdí…

13.06.2021 12:32 Spor o střet zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO) by měl podle vicepremiéra Karla Havlíčka (za ANO)…

Kauzu Babišova střetu zájmů převzal evropský žalobce

12.06.2021 21:01 Aktualizováno Nově fungující Úřad evropského veřejného žalobce (EPPO) převzal kauzu střetu zájmů premiéra Andreje…

Vláda zřejmě odmítne návrh zmrazit platy ústavních činitelů

12.06.2021 14:22 Návrh premiéra Andreje Babiše (ANO) zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok…

Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu vyzvali v předžalobní…

12.06.2021 11:45 Premiér Andrej Babiš (ANO) se odmítl omluvit Pirátům, kteří jej k tomu minulý týden vyzvali v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama