Hospodářská komora chce být dle Dlouhého partnerem vlády při restartu

Nejdůležitějším úkolem nového vedení Hospodářské komory je být partnerem vlády při restartu ekonomiky po koronavirové krizi tak, aby se respektovaly zájmy jejích členů. Novinářům to po svém zvolení řekl staronový prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Vladimír Dlouhý, předseda Asociace malých a středních podniků
doporučujeme

Vyjádřil potěšení nad tím, že sněm zvolil viceprezidenty podle jeho přání. Polemiku ohledně jeho nominace na post generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) označil za nešťastnou medializaci. "Věřím, že budeme dělný kolektiv. Připravuji se na práci pro Hospodářskou komoru pro celé volební období," dodal.

Komora se podle něj chce dál hodně věnovat řemeslům a živnostem, posílit jejich postavení třeba schválením mistrovské zkoušky. "Jsou takovým signálem, že řemesla nejsou jenom takovým vyučením, ale že tady budou 'staří fachmani', kteří budou akreditovat kvalitní řemeslníky," uvedl.

Vedení komory se bude podle něj se věnovat i tomu, zda by se přes Agrarní a Hospodářskou komoru neměla uskutečňovat automatická registrace živností, jako je tomu i v jiných zemích.

Dalšími tématy jsou obecně vzdělávání, dopravní infrastruktura či digitalizace ekonomiky, uvedl Dlouhý.

Novými viceprezidenty Hospodářské komory se stali Radek Jakubský, Tomáš Prouza a Zdeněk Zajíček. Ve funkcích nahradili Irenu Bartoňovou Pálkovou a neúspěšného kandidáta na prezidenta komory Bořivoje Mináře. Ve funkcích pokračují Roman Pommer a Michal Štefl. Bartoňová Pálková s Minářem kritizovali Dlouhého nominaci do OECD.

Hospodářská komora ČR je největším zástupcem podnikatelů, sdružuje přes 16.000 členů organizovaných v 60 komorách a 124 svazech, asociacích, klastrech a řemeslných ceších. Podnikatelům je k dispozici v 73 městech po celé ČR.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Horní komora podpořila senátorskou novelu, která počítá se zachováním 14…

25.02.2021 16:42 Horní komora dnes podpořila senátorskou novelu o volbách do Sněmovny, která počítá se zachováním 14…

Schillerová: Vláda dnes nová opatření neschválí

25.02.2021 15:55 Vláda nová zpřísňující opatření v boji proti pandemii dnes večer neschválí. Po setkání s…

Zeman se Schillerovou se shodli, že nelze uzavřít průmysl

25.02.2021 15:46 Prezident Miloš Zeman a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) se na dnešní schůzce shodli,…

Zákaz vycestování z Česka nemá oporu v zákoně, tvrdí právníci

25.02.2021 14:42 Česká republika nemůže zakazovat svým občanům, aby vycestovali. Shodli se na tom právníci, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama