Hospodářská komora chce být dle Dlouhého partnerem vlády při restartu

Nejdůležitějším úkolem nového vedení Hospodářské komory je být partnerem vlády při restartu ekonomiky po koronavirové krizi tak, aby se respektovaly zájmy jejích členů. Novinářům to po svém zvolení řekl staronový prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Vladimír Dlouhý, předseda Asociace malých a středních podniků
doporučujeme

Vyjádřil potěšení nad tím, že sněm zvolil viceprezidenty podle jeho přání. Polemiku ohledně jeho nominace na post generálního tajemníka Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) označil za nešťastnou medializaci. "Věřím, že budeme dělný kolektiv. Připravuji se na práci pro Hospodářskou komoru pro celé volební období," dodal.

Komora se podle něj chce dál hodně věnovat řemeslům a živnostem, posílit jejich postavení třeba schválením mistrovské zkoušky. "Jsou takovým signálem, že řemesla nejsou jenom takovým vyučením, ale že tady budou 'staří fachmani', kteří budou akreditovat kvalitní řemeslníky," uvedl.

Vedení komory se bude podle něj se věnovat i tomu, zda by se přes Agrarní a Hospodářskou komoru neměla uskutečňovat automatická registrace živností, jako je tomu i v jiných zemích.

Dalšími tématy jsou obecně vzdělávání, dopravní infrastruktura či digitalizace ekonomiky, uvedl Dlouhý.

Novými viceprezidenty Hospodářské komory se stali Radek Jakubský, Tomáš Prouza a Zdeněk Zajíček. Ve funkcích nahradili Irenu Bartoňovou Pálkovou a neúspěšného kandidáta na prezidenta komory Bořivoje Mináře. Ve funkcích pokračují Roman Pommer a Michal Štefl. Bartoňová Pálková s Minářem kritizovali Dlouhého nominaci do OECD.

Hospodářská komora ČR je největším zástupcem podnikatelů, sdružuje přes 16.000 členů organizovaných v 60 komorách a 124 svazech, asociacích, klastrech a řemeslných ceších. Podnikatelům je k dispozici v 73 městech po celé ČR.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tváří komunistů je modelka z fotobanky. Straníky rozdělila na dva tábory

06.08.2020 11:52 KSČM řeší skandál. V rámci své volební kampaně se totiž rozhodla využít fotografie mladé ženy, což…

Dva bloky, které maximalizují zisky. Plány opozice dostávají reálné obrysy

06.08.2020 10:25 Další volební období se chýlí ke konci a příští rok budou Češi opět rozhodovat o novém složení…

Pompeo má do Prahy dorazit v úterý, další den jednat s Babišem

06.08.2020 09:25 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dorazí do Česka podle šéfa české diplomacie Tomáše Petříčka…

Neshody v koalici. Návrh ČSSD na bankovní daň je pro ANO nepřijatelný

05.08.2020 16:46 Aktualizováno Zavedení bankovní daně je pro ministry hnutí ANO nadále nepřijatelné. Na dotaz ČTK to uvedli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama