Neshody uvnitř hnutí ANO, jde o Brno. Nelíbí se zrušení tamní buňky

Ačkoliv se zdá, že je český premiér a předseda vládního hnutí ANO Andrej Babiš neporazitelný a na rozdíl od jiných politiků mu jeho spolustraníci zachovávají plnou věrnost, nemusí tomu tak být na vždy. Velkou nevoli vyvolalo rozhodnutí zrušit brněnskou organizaci a postavit jí znovu a lépe na zelené louce.

Ilustrační foto
doporučujeme

Informace, které přinesl server novinky.cz, potvrzují, že velké znepokojení vyvolaly šířící se zprávy, že funkce v nově rodící se stranické buňce v moravské metropoli jsou už dávno předurčené. To znepokojilo právě brněnské členy ANO, jichž se to pravděpodobně dotkne.

„Pochopil jsem to tak, že bychom měli dávat znovu přihlášky. A opravdu nevím, jestli se mi do toho znovu chce. Také záleží na tom, jaké bude zvoleno nové krajské předsednictvo. Podle toho, jací se tam dostanou lidé, bych se rozhodl,“ sdělil Právu jeden z členů, který se ale rozhodl zůstat v anonymitě v obavách před možnými problémy v případě pokusu o znovuzískání členství.

Další, čím si Babiš sympatie svých straníků také zrovna moc nezískal, je mimo jiné skutečnost, že reorganizace se nemá vztahovat jenom na Brno, nýbrž na celý Jihomoravský kraj, což by mohlo ovlivnit politický život dalších členů. Momentálně se očekává, jak uvádějí zdroje, že by se měl nadcházející týden uskutečnit krajský sněm, na němž by se zvolilo nové vedení. To, jakou bude kdo zastávat funkci, by už ale mělo být předem jasné.

Dotkne se to zřejmě předsedkyně jihomoravského ANO Taťany Malé, která má status spojenkyně bývalého celostátního místopředsedy hnutí Petra Vokřála, jež měl mít na starosti blížící se krajské volby. Ten ale po vnitrostranických sporech ANO opustil. Očekává se tedy, že Malá bude suspendována a na její místo nastoupí Lubomír Wenzl z vyškovské organizace.

„Něco se ke mně doneslo, ale já potřebuji znát názor kolegů. Oficiálně jsem se o tom s nikým nebavil. Nejdřív svůj názor řeknu kolegům, a ne do médií,“ nechal se v rozhovoru pro Právo slyšet Wenzl. Další z členů ANO se k tomu také anonymně vyjádřil tak, že pokud se jedná o pravdivou informaci, pak se na revoluci v brněnské organizaci odmítá podílet.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Projekty mají skluz. Ministerstvo chce prodloužit program péče o kulturní…

11.07.2020 09:31 Program péče o národní kulturní poklad, z něhož se platí opravy a novostavby sídel kulturních…

Stát dlouho nechtěl přiznat chybu, proto doly na Karvinsku běžely dále,…

11.07.2020 08:55 ROZHOVOR – Její hněv neutichá. Místopředsedkyně České pirátské strany Olga Richterová se zlobí na…

Babišova vláda i přes ambice nerealizovala zásadní reformy, říkají…

11.07.2020 08:42 Přes velké ambice nedokázal menšinový kabinet hnutí ANO a ČSSD za dosavadní dvouleté vládnutí…

Ministerstvo dnes zadalo první úhrady na COVID nájemné

10.07.2020 19:29 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zadalo první příkazy k platbě podpory z programu COVID…

Související:

Právě se děje

Další zprávy