Janoušek stáhl stížnost proti neobnovení procesu

Lobbista Roman Janoušek stáhl svou stížnost na to, že mu pražský městský soud v květnu nepovolil obnovu jeho trestního procesu. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí soudu Markéta Puci. Podnikatelův advokát Lukáš Trojan napsal, že věc nebude komentovat. Janoušek si má za úmyslnou dopravní nehodu způsobenou pod vlivem alkoholu odpykat 4,5 roku vězení, trest má ale dlouhodobě přerušený ze zdravotních důvodů.

Roman Janoušek
doporučujeme

Puci sdělila, že Trojan vzal stížnost zpět v celém rozsahu, a to 6. srpna. Tento krok neodůvodnil, což ani nemusí.

S žádostí o nové projednání nehody Janoušek u pražského městského soudu neuspěl letos v květnu. Trojan tehdy požadavek na obnovu trestního řízení opíral o to, že vnímání jeho klienta mohla v době incidentu ovlivnit závislost na alkoholu a také hematom na mozku. Soudní senát ale dospěl k závěru, že po provedení dokazování nevyvstaly žádné zásadní nové skutečnosti, které by mohly odůvodnit jiné rozhodnutí o vině či trestu.

Proti usnesení si Janoušek prostřednictvím svého advokáta podal stížnost k Vrchnímu soudu v Praze. Justiční databáze Infosoud uvádí, že vrchní soud v pondělí rozhodl "ostatními způsoby vyřízení" a věc už eviduje jako skončenou.

Opilý lobbista v roce 2012 úmyslně srazil svým autem ženu a od nehody ujel. Původně byl obžalovaný z pokusu o vraždu, odsouzen byl ale za ublížení na zdraví a za řízení pod vlivem návykové látky. Za mřížemi si zatím odpykal zhruba rok a čtvrt, trest má přerušený od března 2016.

Pražský městský soud Janouškově žádosti o obnovu řízení nevyhověl už v roce 2016. Ústavní soud (ÚS) mu pak ale nařídil, aby se napodruhé lépe vypořádal s mužovými argumenty. S názorem příslušného senátu ÚS nicméně následně vyjádřila nesouhlas většina ústavních soudců, kteří ve svém stanovisku napsali, že hypotézy nebo zjevně sporné důkazy nelze považovat za nové skutečnosti vyžadující revizi procesu.

Janoušek si dlouhodobě stěžuje na zdravotní obtíže po operaci hlavy. U pražského městského soudu se už dvakrát neúspěšně snažil dosáhnout také prominutí zbytku trestu. Od ledna muž čelí návrhu na obžalobu z podílnictví v kauze neoprávněných úhrad od zdravotních pojišťoven pro laboratoř Chambon.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rozhodnuto: V Česku bude od pondělí znovu platit nouzový stav

30.09.2020 22:08 Aktualizováno V Česku začne od pondělí 5. října opět platit nouzový stav, má zabránit šíření epidemie koronaviru.…

Ministerstvo v návrhu rozpočtu zvýšilo výdaje zhruba polovině kapitol

30.09.2020 21:40 Ministerstvo financí (MF) v návrhu státního rozpočtu na příští rok, který zaslalo k projednání…

Ministerstvo připravilo rozpočet na příští rok. Počítá se schodkem přes…

30.09.2020 20:52 Aktualizováno Ministerstvo financí navrhuje pro příští rok schodek státního rozpočtu 320 miliard korun. Návrh…

Státní podpory firem s karanténami by měly pokračovat, zní ze sněmovny

30.09.2020 18:11 Sněmovna dnes vyzvala vládu, aby pokračovaly státní podpory pro firmy s karanténami zaměstnanců.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama