"Naprostý ubožák..." Jiří Ovčáček vytočil Drahoše i další politiky

Kauza kolem nedávno zesnulého předsedy Senátu ČR Jaroslava Kubery dál rezonuje na sociálních sítích. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček například sdílel text, ve kterém se píše, že to byli právě senátoři, kteří ho nutili plánovat cestu na Tchaj-wan. Proti tomu se ale ostře ohradil senátor Jiří Drahoš.

Prezidentské volby 2018: Jiří Ovčáček
doporučujeme

Jaroslav Kubera, nedávno zesnulý předseda Senátu, byl podle manželky a dcery v posledních dnech před smrtí pod silným tlakem čínské ambasády a Pražského hradu. Důvodem byla plánovaná cesta na Tchaj-wan. Hrad to ale odmítl, mluvčí Jiří Ovčáček se tématu navíc opakovaně věnoval i na sociálních sítích.

Ovčáček například sdílel text, ve kterém se uvádí, že Kubera „problém s cestou na Tchaj-wan skutečně intenzivně řešil“ a „ti samí senátoři, kteří kritizovali Hrad, na něj tlačili, aby jel na Tchaj-wan“.

Důvodem, proč Kubera chtěl cestu podniknout, byla podle tohoto textu údajná snaha získat podporu senátorů, kterou potřeboval k obhájení funkce šéfa horní komory. Konkrétně jsou tu zmíněni senátoři Jiří Drahoš, Marek Hilšer, Pavel Fischer, Jiří Růžička a Miloš Vystrčil, který Kuberu nakonec ve funkci nahradil.

Proti takovým slovům se ale Jiří Drahoš důrazně ohradil. „Jiří Ovčáček je naprostý ubožák. Jinak už opravdu nelze reagovat. To, že sdílí kdejakou konspirativní ptákovinu či veřejně kydá hnůj na lidi, kterým nesahá ani po kotníky, jsme si bohužel byli donuceni zvyknout. Hájit ale, že jsme Jaroslava Kuberu prakticky dohnali k smrti já a mí senátní kolegové, je naprostý hyenismus a výsměch nejen rodině pana Kubery, ale všem slušným lidem,“ zlobí se senátor.

A není zdaleka jediný. Ovčáčkova slova dopálila také starostu Jaroměře Josefa Horáčka. „Po přečtení té nestoudnosti, co opět vyplodil tfuj Ovčáček, musím porušit své předsevzetí, že ho nikdy nebudu komentovat. Tenhle pytel výkalů opravdu nemá dno. Doufám, že se brzy dočkáme doby, kdy bude publikovat jen v bolševických pamfletech pro pár chorých mozků,“ vzkázal hradnímu mluvčímu komunální politik.

Ovčáček si ale jeho slova nenechal jen tak líbit. „‪Starosta Jaroměře. Slovník IV. cenové a ještě k tomu lže.‬ Made in STAN‬,“ kritizuje Horáčka Ovčáček.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus: Vláda opatřeními omezuje svobodu a likviduje ekonomiku

28.10.2020 11:53 Vláda podle bývalého prezidenta Václava Klause svými opatřeními kvůli koronavirové epidemii…

Politici připomínají vznik státu položením věnců na Vítkově

28.10.2020 10:58 Představitelé státu připomínají vznik samostatného státu položením věnců u hrobu Neznámého vojína…

Česko si dnes i přes epidemii připomene výročí vzniku státu

28.10.2020 08:23 Česká republika si dnes i přes složitou epidemickou situaci připomene výročí vzniku samostatného…

Poslanci označili Hizballáh za teroristickou organizaci

27.10.2020 21:26 Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama