"Naprostý ubožák..." Jiří Ovčáček vytočil Drahoše i další politiky

Kauza kolem nedávno zesnulého předsedy Senátu ČR Jaroslava Kubery dál rezonuje na sociálních sítích. Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček například sdílel text, ve kterém se píše, že to byli právě senátoři, kteří ho nutili plánovat cestu na Tchaj-wan. Proti tomu se ale ostře ohradil senátor Jiří Drahoš.

Prezidentské volby 2018: Jiří Ovčáček
doporučujeme

Jaroslav Kubera, nedávno zesnulý předseda Senátu, byl podle manželky a dcery v posledních dnech před smrtí pod silným tlakem čínské ambasády a Pražského hradu. Důvodem byla plánovaná cesta na Tchaj-wan. Hrad to ale odmítl, mluvčí Jiří Ovčáček se tématu navíc opakovaně věnoval i na sociálních sítích.

Ovčáček například sdílel text, ve kterém se uvádí, že Kubera „problém s cestou na Tchaj-wan skutečně intenzivně řešil“ a „ti samí senátoři, kteří kritizovali Hrad, na něj tlačili, aby jel na Tchaj-wan“.

Důvodem, proč Kubera chtěl cestu podniknout, byla podle tohoto textu údajná snaha získat podporu senátorů, kterou potřeboval k obhájení funkce šéfa horní komory. Konkrétně jsou tu zmíněni senátoři Jiří Drahoš, Marek Hilšer, Pavel Fischer, Jiří Růžička a Miloš Vystrčil, který Kuberu nakonec ve funkci nahradil.

Proti takovým slovům se ale Jiří Drahoš důrazně ohradil. „Jiří Ovčáček je naprostý ubožák. Jinak už opravdu nelze reagovat. To, že sdílí kdejakou konspirativní ptákovinu či veřejně kydá hnůj na lidi, kterým nesahá ani po kotníky, jsme si bohužel byli donuceni zvyknout. Hájit ale, že jsme Jaroslava Kuberu prakticky dohnali k smrti já a mí senátní kolegové, je naprostý hyenismus a výsměch nejen rodině pana Kubery, ale všem slušným lidem,“ zlobí se senátor.

A není zdaleka jediný. Ovčáčkova slova dopálila také starostu Jaroměře Josefa Horáčka. „Po přečtení té nestoudnosti, co opět vyplodil tfuj Ovčáček, musím porušit své předsevzetí, že ho nikdy nebudu komentovat. Tenhle pytel výkalů opravdu nemá dno. Doufám, že se brzy dočkáme doby, kdy bude publikovat jen v bolševických pamfletech pro pár chorých mozků,“ vzkázal hradnímu mluvčímu komunální politik.

Ovčáček si ale jeho slova nenechal jen tak líbit. „‪Starosta Jaroměře. Slovník IV. cenové a ještě k tomu lže.‬ Made in STAN‬,“ kritizuje Horáčka Ovčáček.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Běloruská policie použila proti demonstrantům české zábleskové granáty P1,…

10.08.2020 16:24 Aktualizováno Běloruská policie při zásahu proti demonstrantům nespokojeným s oznámením opětného vítězství…

Kardinál Duka požehná Mariánský sloup. Dorazí i odpůrci včetně Zahradila

10.08.2020 16:18 Mariánský sloup, který po sto letech znovu stojí na Staroměstském náměstí v Praze, se v sobotu…

Policie opět zasahuje na radnici Brno-střed, kauza se týká i významných…

10.08.2020 16:07 Aktualizováno Policie zasahuje na radnici městské části Brno-střed. Informaci Hospodářských novin potvrdila ČTK…

Prezident Zeman v září navštíví Jihomoravský kraj, bude ho doprovázet…

10.08.2020 15:49 Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou navštíví ve dnech 1. až 3. září Jihomoravský kraj. Na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama