Zachránil jsem ČSSD, tvrdí Paroubek. Mluví se o jeho návratu do strany

Momentálně to vypadá, že by se v některých očích "nepopulární" bývalý český premiér a předseda ČSSD Jiří Paroubek mohl vrátit do politiky. V médiích už se nechal slyšet, že spolupracuje s některými sociálními demokraty, a radí jim s vytvářením jejich politického programu. Sám uvedl, že se mu době jeho politického angažmá podařilo získat pro ČSSD nejlepších výsledků v její mnohaleté historii.

Jiří Paroubek
doporučujeme

Bývalý předseda české vlády se ve své funkci proslavil několika známými výroky. O svém návratu do sociální demokracie hovořil v pořadu K věci na CNN Prima News.

"Dámy a pánové, nechci se vás dotknout, ale kdo z vás to má,“ řekl v roce 2007. Za zmínku rovněž stojí návrh vládní spolupráce s komunisty. "Zákony, které jsou potřeba ve prospěch této země, lidu této země, budeme schvalovat i třeba s komunisty. A kdyby tady spadli Marťani, tak je budu schvalovat s Marťany,“ uvedl.

Toho, co dříve řekl, sám vůbec nelituje. "Všechno, co jsem dělal a říkal, mělo svůj smysl. Rád uznávám některé chyby, které jsem udělal, ale tohle k nim nepatří. Přejímal jsem sociální demokracii na 10 procentech. Voliči potřebovali slyšet silné slovo,“ objasnil Paroubek s poukazem na největší volební úspěch ČSSD v dějinách. "Zachránil jsem sociální demokracii, dosáhl jsem nejlepších výsledků v historii," podotkl.

Sociální demokracie obdržela ve volbách v roce 2006 32,32 %, což byl jeden z jejích nejlepších výsledků. Téhož úspěchu dosáhla v roce 1998 za bývalého předseda a nyní českého prezidenta Miloše Zemana, kdy jí volilo 32,31 procent lidí.

Český expremiér také informoval o svém návratu do ČSSD. Momentálně udržuje kontakty s předsedou a ministrem vnitra Janem Hamáčkem. I tak se ale nejedná o poradenství.

"Nevím, jestli je to radění. Vyměníme si nějaké SMS zprávy, za posledního půl roku jsme se viděli dvakrát. Jsem v kontaktu i s jinými sociálními demokraty,“ řekl Paroubek. Sociálním demokratům údajně pomáhá s programem a legislativou.

"Myslím, že je to ještě předčasné o tom hovořit. Zatím jde jenom o nějaká naše setkávání s předsedou Hamáčkem i jinými funkcionáři sociální demokracie na neformální úrovni. Zda to to vyústí v nějakou delší spolupráci, ukáže až čas. Nic není vyloučeno," sdělil nedávno serveru EuroZprávy.cz

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do krajských voleb bylo zaregistrováno 205 stran a hnutí

14.08.2020 18:37 Do krajských voleb bylo letos zaregistrováno 205 kandidátních listin stran, hnutí nebo jejich…

Předseda KSČM Filip se nechce omluvit Fajtovi. Kauzu bude řešit odvolací…

14.08.2020 16:03 Předseda KSČM Vojtěch Filip podal odvolání proti červnovému rozhodnutí Obvodního soudu pro Prahu 1,…

Pithart promluvil o možném zákazu komunistů v roce 1989. Proč k němu…

14.08.2020 13:55 Bývalý předseda vlády a aktivní reprezentant porevolučního Občanského fóra Petr Pithart upozornil,…

MPSV vyplatilo poradcům a advokátům 4,67 milionu korun, v týmu už není…

14.08.2020 13:21 Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyplatilo v prvním pololetí letošního roku externím…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama