Juránek navrhl prodloužení stavu nouze o dva týdny

Lidovecký poslanec Stanislav Juránek navrhl prodloužení nouzového stavu o dva týdny do 28. února. Chce, aby pokračovala jednání mezi koalicí a opozicí, sám byl ale k návrhu skeptický. Uvedl, že bude hlasovat se svým klubem, ať se rozhodne jakkoli. Všechny opoziční strany další prodloužení nouzového stavu odmítají.

Stanislav Juránek
doporučujeme

"Dávám to (návrh) s tím, že vůbec není jisté, že to bude mít nějaký smysl, protože pro mě to má smysl tehdy, když to povede k jednání. Když to nepovede k jednání, tak ani nemá smysl, abych já k tomu přidával svůj hlas, protože já si moc přeji, aby byla široká dohoda," uvedl Juránek.

Juránkův stranický kolega Jiří Mihola uvedl, že každý politik by měl komunikovat a hledat a nalézat řešení. "Místo konsensu jsme svědky přestřelek," řekl. Odpovědnost má podle Miholy vláda, právě ona má být podle něho "první na tahu" a vytvářet dohody. Mihola míní, že nouzový stav vzhledem ke sněmovním počtům prodloužen nebude.

Vláda žádá poslance o souhlas s dalšími 30 dny do poloviny března. Za nynější situace končí nouzový stav s nedělí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda schválila povinné testování ve firmách, začne již ve středu

01.03.2021 21:19 Aktualizováno Vláda schválila povinné testování ve firmách. Podniky nad 250 zaměstnanců budou muset začít ve…

Prymula se stal Zemanovým poradcem, údajně neplaceným

01.03.2021 21:03 Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula se stal poradcem prezidenta Miloše Zemana.…

Vláda schválila rozdělení EU peněz mezi programy

01.03.2021 20:07 Aktualizováno Vláda dnes schválila rozdělení evropských dotací pro ČR v programovém období 2021 až 2027 mezi…

KOMENTÁŘ: Roční pandemie odkryla Babišovu tvář. Nikdy neměl být premiérem

01.03.2021 16:22 KOMENTÁŘ – Píší nejčernější kapitolu v dějinách polistopadové země. Vláda se během rok trvající…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama