Kalousek zúčtoval s politickými stranami. Kromě Babiše to odnesli i...

Milion chvilek pro demokracii vyzval opozici ke spolupráci. Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek tvrdí, že jde o logický kok, a výzvu přijal.

Přidejte svůj názor 71 komentářů

Miroslav Kalousek
doporučujeme

"Dejte se trochu dohromady a přijďte s nějakým jasným společným programem. A za druhé, upravte volební zákon tak, ať jsou hlasy všech voličů rovnocenné, a to ať už jsou z Karlových Varů nebo z Prahy," řekl Kalousek úvodem pořadu Interview Plus.

Dodal, že akce na Letné na něj měla příznivý vliv. "Málokdy se vám stane, že se setkáte s čtvrtmilionovým davem svátečně, usměvavě naladěných… Ti lidé ale neprotestovali proti výsledkům voleb, jen chtěli říct, že každý, i vítěz voleb, musí dodržovat demokratická pravidla. Říkali to nenásilně, velmi kultivovaně a já měl strašně dobrou náladu," řekl Rozhlasu.

Netajil se ani kritikou vůči Pirátům. Tvrdí, že spolupráce s nimi prakticky není možná. "Je to progresivní levice, a to prosím není žádná nadávka. Myslím, že teprve hledají, co vlastně jsou,… a ani na to nemají všichni stejný názor," uvedl.

Otázku sloučení některých stran ale nezahazuje. "Když se blížilo vítězství hnutí ANO, tak jsem tvrdil, že se to dá zastavit jediným způsobem, a to že se všechny demokratické strany, od středu doprava, dokážou sejít na jedné kandidátce. A vytvořit tak blok, který v d'Hondtově systému nedovolí Andreji Babišovi (ANO) převzít moc," prozradil.

Reálně vidí i spojení celé pravice. "O integraci jsem nikdy ani nepřemýšlel, přitom dnes nejde vyloučit, že by se to někdy, v dalekém budoucnu, nemohlo stát. Ale pokud mluvíme v horizontu příštích parlamentních voleb,… tak nemyslím, že je možné udělat nějakou ukvapenou integraci. Napáchalo by to víc škody než užitku," dodal.

Loading...
Vstupte do diskuze (71)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trikolóra by se dostala do Sněmovny. ANO a Piráti klesají

08.12.2019 15:13 Hnutí Trikolóra se podle listopadového volebního modelu agentury Kantar CZ poprvé dostalo nad…

Nový odpadový zákon má motivovat Čechy k třídění

08.12.2019 12:51 Téměř po měsíci se vláda na svém pondělním zasedání vrátí k návrhům nové odpadové legislativy,…

Důchodci dostanou 900, poslanci 8 tisíc. Platy jim vzrostou na 90 tisíc

08.12.2019 09:31 Vrcholným politikům vzrostou příští rok platy zhruba o desetinu. Jejich růst bude o více než…

Zeman pomník vlasovcům nechce: Praze pomohli, ale...

07.12.2019 10:24 Vlasovci sice pomohli v roce 1945 osvobodit Prahu, předtím se ale předtím spoluprací s nacisty…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama