Kampaň ČSSD nezabrala, Hamáček přesto chválí Haška. Povšík dá funkci k dispozici

Předseda středočeské ČSSD Robin Povšík svolá krajskou konferenci a dá na ní svou funkci k dispozici. Chce tak reagovat na špatný výsledek ČSSD v krajských volbách. Sociální demokraté ve středních Čechách přišli o 11 mandátů a nedostali se do nového zastupitelstva. Podle Povšíka je potřeba znovu získat důvěru lidí.

Jan Hamáček

Krajskou konferenci chce Povšík svolat, až to dovolí epidemická situace. "Nebudu rezignovat, ale dám funkci k dispozici," řekl dnes ČTK. Představitelé okresních organizací, s nimiž mluvil, si podle něj jeho rezignaci nepřejí. "Ale tu funkci k dispozici dám a v tajném hlasování se rozhodne, jestli Středočeši chtějí, abych dál vedl jejich organizaci," uvedl Povšík.

O špatném volebním výsledku ČSSD podle něj rozhodly okresy Praha-východ a Praha-západ, kde se volí podobně jako v hlavním městě. "Respektujeme to, bereme to s pokorou. Budeme výsledky analyzovat a určitě je to impulz, abychom jako sociální demokraté změnili náš styl práce a přemýšleli, jak se dostat blíž k lidem," dodal Povšík.

Zároveň se kriticky vyjádřil o dosavadních členech klubu ČSSD na krajském zastupitelstvu, podle něj se vzdálili normálním lidem v regionu, málo s nimi komunikovali a příliš se nezajímali o jejich problémy.

Předseda ČSSD Jan Hamáček je spokojený s kampaní, kterou před krajskými a senátními volbami pro sociální demokraty řídil někdejší hejtman a exministr zemědělství Michal Hašek. 

"ČSSD se vrací ke svým bývalým voličům, nezmizeli," konstatoval Hašek, který se se sociálními demokraty rozešel v době vedení Bohuslava Sobotky. Podotkl, že voliče chce přesvědčovat levicovou politikou. "Budu připraven pomoci v kampani do Poslanecké sněmovny," uvedl politik s přízní prezidenta Miloše Zemana. 

Kampaň Hamáček zhodnotil jako modernější a zahrnující různé přístupy. Výsledky podle něj ukázaly, že ČSSD je schopna vítězit tam, kde má úspěšné politiky, zmínil například exministra Radko Martínka či bývalou ministryni Miladu Emmerovou, kteří v krajských volbách uspěli. Jako životaschopný se pak podle něj ukázal koncept otevřených kandidátek. "Obecně se musíme poučit, pokud máme úspěšné politiky, tak je prostě nasaďme," konstatoval Hamáček.

Před sněmovními volbami se chce Hamáček soustředit na severní Čechy, kde ČSSD ztrácí. Po sporech v Ústeckém kraji došlo podle něj na jeho slova, když varoval před přeskládáním kandidátů. Pro sněmovní volby je tam podle něj důležité najít silnou osobnost, která bude schopna kandidátku důvěryhodně vést.

Maláčová žádá Babiše o svolání vlády, jako řešení vidí dotace pro…

27.10.2021 20:35 Aktualizováno Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) požádala premiéra Andreje Babiše (ANO) o…

Nemáme nástroje k řešení dopadů cen energií, tvrdí ministerstvo práce

27.10.2021 16:53 Aktualizováno Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) oznámilo, že nemá žádné nástroje, s jejichž pomocí by…

Vláda by mohla o růstu minimální mzdy rozhodnout 5. listopadu

27.10.2021 15:49 Vláda by o zvýšení minimální mzdy pro příští rok mohla rozhodovat v pátek 5. listopadu.…

Česko se hodlá co nejaktivněji zapojit do přípravy nové Strategické…

27.10.2021 14:41 Česká republika se hodlá co nejaktivněji zapojit do přípravy nové Strategické koncepce…

NCOZ prověřuje okolí prezidenta Zemana ve dvou samostatných kauzách

27.10.2021 14:08 Aktualizováno Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) začali prověřovat okolí prezidenta…

Podle Babiše je rozhodnutí Senátu o zvýšení platů politiků podvod nové…

27.10.2021 12:49 Aktualizováno Rozhodnutí Senátu, který dnes zamítl návrh dosluhující vlády ANO a ČSSD na zmrazení platů ústavních…

Vystrčil jednal s tchajwanským ministrem o hospodářské spolupráci či…

27.10.2021 12:21 Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes jednal s tchajwanským ministrem zahraničí Josephem Wuem o…

Senát zamítl zmrazení platů vrcholných politiků

27.10.2021 11:12 Platy vrcholných politiků by měly vzrůst příští rok asi o šest procent. Senát dnes zamítl návrh…

Senát schválil návrh na zavedení korespondenční volby prezidenta a poslanců

26.10.2021 16:28 Zavést pro Čechy žijící v zahraničí korespondenční hlasování při volbě poslanců a prezidenta má…

Senát opět neschválil rozšíření kontrolních pravomocí NKÚ

26.10.2021 15:52 Aktualizováno Senát dnes zamítl novelu ústavy, která měla rozšířit kontrolní pravomoci Nejvyššího kontrolního…

Související:

Právě se děje

reklama