Karel Janeček se rozjel: Babišovi vlezla moc na mozek. Ještě horší je Klaus

Karel Janeček je nejen podnikatel a matematik, ale také miliardář, filantrop a bojovník proti korupci. A i když na počátku podporoval Andreje Babiše, dnes od něj dává ruce pryč. Zodpovědnost za současnou situaci prý ale necítí.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Janeček, Karel
doporučujeme

Karel Janeček už dříve prozradil, že když založil v roce 2011 Nadační fond proti korupci, přišel za ním Andrej Babiš a snažil se ho přesvědčit, aby založil politickou stranu. Matematik by byl šéf a Babiš by ji prý finančně podporoval. Taková iniciativa sice byla Janečkovi sympatická, přesto ji ale odmítl.

Od té doby se toho hodně změnilo. Babiš založil hnutí ANO a sám vstoupil do politiky. A poté, co Babiš jako šéf ANO koupil mediální skupinu Mafra, se změnil i Janečkův postoj k osobě šéfa hnutí ANO. 

„U mě Babiš skončil na celé čáře v okamžiku, kdy si koupil média. On svůj konflikt zájmů nejenže neodstranil, ale neuvěřitelným způsobem prohloubil, což je absolutně neakceptovatelné,“ vysvětluje teď Janeček v rozhovoru pro Prostor X.

Janeček se domnívá, že Babišovi moc vlezla na mozek, přesto je přesvědčený, že jeho prvotní úmysly nebyly špatné. Současný premiér prý sice nekrade, ale zneužívá svou moc.

Podnikatel obecně není nadšený z toho, jak se česká politika vyvíjí. Za největšího „zlojeda“ historie pak ale nepovažuje Babiše, ale exprezidenta Václava Klause. Je přesvědčený, že právě on nejvíce poškodil Českou republiku tím, že ji pomáhal rozkrádat.

Na otázku, jestli má nějaké důkazy, že Klaus chtěl aktivně přispět k rozkradení republiky odpověděl: „Ano, mám pro to i důkazy, ano. Bohužel je není možné uplatnit u soudu.“ Dodal také, že dnes se už nekrade tak vulgárně a veřejně.

Loading...
Vstupte do diskuze (40)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

2. světovou válku rozpoutal i Sovětský svaz? KSČM rozhořčilo usnesení…

14.12.2019 22:58 Aktualizováno KSČM odsoudila usnesení Evropského parlamentu o významu evropské paměti pro budoucnost Evropy. Jde…

Kolik žije v Česku cizinců ze států mimo EU? Chystá se nová koncepce…

14.12.2019 17:11 Aktualizováno Ke konci srpna letošního roku pobývalo v Česku legálně 341.496 cizinců z tzv. třetích zemí, tedy ze…

Babiš nikdy neodstoupí? Lže, mlží, je jako dítě... Úterní demonstrace má…

14.12.2019 14:41 Aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se v úterý sešly desítky tisíc lidí, kteří opět žádali demisi Andreje…

Návrat exministra Ludvíka? ČSSD ho posílá do boje o Senát

14.12.2019 09:27 ČSSD posílá do boje o Senát v příštím roce v Praze 5 ředitele FN Motol a bývalého ministra…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama