Karla Gotta ubili migranti? Bouře na internetu se opakuje

Expředseda lidovců Pavel Bělobrádek už několikrát dokázal, že na sociálních sítích dokáže rozproudit diskuze. Ty se ale mnohdy nevyvíjejí v jeho prospěch, tak jako v případě jeho příspěvku o Karlu Gottovi.

Karel Gott zemřel: Pieta u jeho domu Nad Bertramnkou (5. října 2019)
doporučujeme

Krátce poté, co zemřel Karel Gott, Bělobrádek na sociální síti napsal: "A ta anticharta...ale o mrtvých jen dobře. Stejně nám vláda tají, že ho na příkaz EU utloukli migranti." Vyvolal tím vlnu nevole, navzdory tomu, že šlo o ironickou poznámku a reakci na jiný tweet.

Bělobrádek reagoval na komentátora Alexandra Mitrofanova, který na twitteru sdílel příspěvek ruského prokremelského novináře, video, kde vystupuje a zpívá v ruském jazyce. "Zemřel Karel Gott, český slavík, zlatý hlas sovětské estrády a hlavní symbol družby národů socialistického tábora," napsal k tomu komentátor hrubý překlad původního příspěvku.

Bělobrádek svým ironickým tweetem vyvolal na internetu bouři, která nevznikla poprvé. V živé paměti dodnes má mnoho lidí jeho poznámku, kdy novinářku na twitteru upozornil, že pes neumřel, ale chcípnul.

Ačkoliv za zmíněné příspěvky schytal někdejší předseda KDU-ČSL  notnou dávku kritiky, nikdy se za ně neomluvil. Naopak, v případě Karla Gotta jej ještě využil k sebepropagaci.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zrušení voleb by otřáslo demokracií. ODS získá hejtmana, ČSSD propadne,…

29.09.2020 22:23 Aktualizováno ROZHOVOR – Vůbec si nepřipouští, že by nastal jejich odklad. Ředitel neziskové výzkumné agentury…

Zeman chce dál rozvíjet vztahy s Čínou

29.09.2020 21:47 Prezident Miloš Zeman vzkázal Číně, že individuální kroky některých jednotlivců nemohou narušit…

Sněmovna schválila dvouletý plán armádních misí v zahraničí

29.09.2020 19:56 Česká armáda bude moci vyslat do zahraničních misí příští rok až 851 vojáků a o rok později nejvýše…

V Praze stojí první stanoviště pro drive-in volby do Senátu z auta

29.09.2020 19:48 Vojáci dnes na pražské Letné a na Proseku postavili stany, ve kterých budou moci ve středu volit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama