Václav Klaus ml.: My chceme skutečně vládnout. Někteří poslanci jsou tupí

Poslanec Václav Klaus mladší, který byl před pár dny zvolen do čela Trikolory, zdůrazňuje, že jeho strana chce opravdu vládnout a tak je ochotna spolupracovat s kýmkoliv, kdo jí umožní prosadit její program. Přesto ale o řadě současných politiků nemá příliš valné mínění.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Václav Klaus ml.
doporučujeme

Přestože Češi z představitelů Parlamentu nejvíce věří Václavu Klausovi mladšímu, podpora jeho nového uskupení Trikolóra se podle modelu agentury Kantar CZ pro Českou televizi pohybuje jen kolem 3,5 procenta, což by na vstup do Sněmovny nestačilo.

Klaus přesto věří, že se ve Sněmovně udrží i po volbách. Dokonce mluví o tom, s kým by případně spolupracoval. Podle něj by Trikolora mohla spolupracovat s jakoukoliv stranou, se kterou prosadí výraznou část svého programu. „My skutečně chceme vládnout, nechceme jen chodit do sněmovního bufetu,“ tvrdí. Nevylučuje tedy ani případnou spolupráci s hnutím ANO Andreje Babiše. Uvedl to v rozhovoru pro Reflex. Jedním dechem ale dodává, že spousta poslanců je podle něj velmi tupých a chovají se spíše jako stádo.

Klaus mladší se opakovaně vymezil proti tomu, co označuje za „politický homosexualismus“, který se podle něj liší od toho, co běžní homosexuálové doopravdy žádají. Podle něj už teď homosexuálové veškerá práva mají a Češi jsou v tomto směru obecně tolerantní.

On a jeho Trikolora chtějí, aby bylo manželství ústavně ustanoveno jako svazek muže a ženy. Kritizuje navíc europoslankyni Radku Maxovou nebo poslance Patrika Nachera, který podle něj dělá v otázce práv homosexuálů „užitečného idiota“. Maxová dokonce Klause označila za homofoba, sám Klaus ale tuto nálepku odmítá.

Klaus také varuje, že ministerstvo práce a sociálních věcí, v jehož čele stojí sociální demokratka Jana Maláčová. chce, aby dětem ve školkách a jeslích vnucovat neutrální genderovou identitu. Prý už vyslalo metodický pokyn, že si holčičky nemají hrát s panenkami, což ale ministerstvo odmítá. Klaus ale přiznal, že konkrétní příklady z praxe nemá.

Na druhou stranu ale sám Klaus chce, aby  školy žáky vedly k vlastenectví a zdravému patriotismu. A i když i tohle může být považováno za indoktrinaci, jde prý ale o názor, který drží zemi pohromadě a proto je to důležité.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se lekl střetu s Minářem? Stáhl ocas a z jeho novin přišel podraz

15.11.2019 22:04 Aktualizováno Minář vs Babiš. Tak mohl dnes večer vypadat duel na České televizi v pořadu Události, komentáře.…

Odejděte, jestli se vám pravidla nelíbí! Jílkové při debatě bouchly saze,…

15.11.2019 22:03 Aktualizováno V neděli nás čekají oslavy 30. výročí Sametové revoluce. Vyrovnali jsme se s komunistickou…

Návrat do Evropy. Jiří Dienstbier starší byl pro porevoluční diplomacii…

15.11.2019 17:28 Osobnost prvního polistopadového ministra zahraničí Jiřího Dienstbiera byla pro vývoj…

Babiš a Havlíček zamíří na Ukrajinu, budou se řešit i vztahy s Ruskem

15.11.2019 17:04 Premiér Andrej Babiš (ANO) navštíví příští týden Ukrajinu. Do Kyjeva ho na dvoudenní cestu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama