Komise začne s výběrem nového superúředníka namísto Postráneckého

Stát začne hledat nástupce Josefa Postráneckého ve funkci náměstka ministra vnitra pro státní službu. V pětičlenné komisi, která bude tzv. superúředníka vybírat, zasednou mimo jiné šéfka úřadu vlády Tünde Bartha či bývalý ministr spravedlnosti za ANO Jan Kněžínek, schválila dnes vláda. Vyplývá to z výsledků jednání kabinetu. Postránecký ve funkci skončil předčasně zhruba o deset měsíců poté, co byl na ministerstvu vnitra jmenován státním tajemníkem.

Přidejte svůj názor

Vláda ČR
doporučujeme

V pětičlenné komisi zasednou šéfka úřadu Bartha, prorektor Univerzity Karlovy Aleš Gerloch, náměstek pro řízení sekce Legislativní rady vlády a bývalý ministr spravedlnosti Kněžínek, náměstek ministra vnitra Jakub Kulhánek a generální ředitel hasičů Drahoslav Ryba. Jako náhradník je v příslušném usnesení uveden náměstek ministryně spravedlnosti a bývalý poslanec za ČSSD Jeroným Tejc.

Uchazeči o nejvyšší úřednickou pozici, do které lze nastoupit na jedno šestileté funkční období, musí být mimo jiné starší 40 let a bezúhonní. Podklady výběrového řízení počítají s požadavky na jazykové schopnosti i na prověrku na stupeň důvěrné. Žádosti by měli uchazeči podávat do 20 dnů ode dne, kdy bude výběrové řízení vyhlášeno, což má na starosti úřad vlády.

Postránecký se stal prvním náměstkem pro státní službu poté, co se zákon o státní službě stal účinným. Roli tzv. superúředníka zastával od 1. února 2015 a měl v ní skončit po šesti letech. Kvůli nemožnosti navázat druhým funkčním obdobím se přihlásil do výběrového řízení na státního tajemníka na vnitru, kde předčil i dosavadního tajemníka Jiřího Kauckého. Nastoupil 7. dubna.

Než bude post obsazen, vykonává pravomoci náměstka pro státní službu personální ředitelka sekce pro státní službu Iva Hřebíková.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš chce vědět, za jakých podmínek EU poskytne peníze

02.06.2020 19:00 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes na dálku jednal s předsedy vlád zemí visegrádské čtyřky (V4 - Česko…

Šíření a používání nacistických symbolů by mohlo být trestné

02.06.2020 18:37 Komerční šíření propagandistických předmětů národního socialismu i dalších podobných hnutí i…

Babiš označil za nesmysl, že mu má zákon o majitelích pomáhat

02.06.2020 16:33 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes označil za nesmysl tvrzení, že mu zákon o evidenci skutečných…

ANO chce zbrzdit zákon o povinných českých potravinách

02.06.2020 16:30 Hnutí ANO ve středu navrhne Sněmovně, aby se zákon, který by stanovil povinný podíl až 85 procent…

Související:

Právě se děje

Další zprávy