Koněv dál budí emoce. Ruská propaganda jede na plné obrátky, tady je důkaz

Pomník maršála Koněva v pražské Bubenči dál budí emoce a ruská propaganda jede na plné obrátky. Ruský ministr kultury Vladimir Medinskij přirovnal starostu Prahy Ondřeje Koláře k nacistům, televizní stanice Rossija24 navíc odvysílala zavádějící reportáž o dění kolem sochy.

Socha maršála Koněva (foto: Matěj Baťha)
doporučujeme

Kontroverzní socha ruského maršála Ivana Koněva na Praze 6 nadále budí vášně. Ruský ministr kultury Vladimir Medinskij včera přirovnal starostu městské části Ondřeje Koláře (TOP 09) k vůdci regionální odbočky nacistické strany NSDAP. Kolář označil ministrův výrok za nehoráznost a sprostotu, podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka jsou slova Medinského nevhodná a následovat by měla omluva.

Zdaleka přitom nejde o jediný pozoruhodný výrok z Ruska, další má na svědomí novinářka, která o dění kolem památníku sovětského generála, jenž se podílel na osvobození Prahy na konci druhé světové války, natočila reportáž pro jednu z nejsledovanějších ruských televizních stanic Rossija24.

Reportérka, která vyzpovídala i mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, se v ní odkazuje na údajný průzkum provedený „českým statistickým oddělením“, podle kterého je prý proti památníku jen necelé půl procento obyvatelstva. Jak upozorňuje server Aktuálně.cz, žádná taková instituce ani průzkum neexistuje.

„Místní úřady tvrdí, že nemají prostředky a podle všeho ani chuť neustále umývat a chránit památník. Zato mají dost peněz na stavbu tohoto lešení,“ konstatuje ruská novinářka v reportáži, kterou mohly sledovat miliony diváků.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Neshody v koalici. Návrh ČSSD na bankovní daň je pro ANO nepřijatelný

05.08.2020 16:46 Aktualizováno Zavedení bankovní daně je pro ministry hnutí ANO nadále nepřijatelné. Na dotaz ČTK to uvedli…

Politici by měli jít příkladem. Sociolog se vyjádřil k dovolené Babiše v…

05.08.2020 16:40 Sociolog a profesor právní filozofie na univerzitě Cardiff School of Law and Politics Jiří Přibáň…

Vymáhání dluhů: ČSSZ prakticky nevyužívá soudní exekutory, VZP naopak ano

05.08.2020 15:54 Česká správa sociálního zabezpečení využívá k vymáhání dluhů v naprosté většině případů správní…

Volby v karanténě: Z auta, u výjezdních komisí a ve zvláštních okrscích.…

05.08.2020 14:40 Aktualizováno Parlamentní strany se dnes shodly s ministerstvem vnitra na třech variantách hlasování z karantény …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama