Koněv dál budí emoce. Ruská propaganda jede na plné obrátky, tady je důkaz

Pomník maršála Koněva v pražské Bubenči dál budí emoce a ruská propaganda jede na plné obrátky. Ruský ministr kultury Vladimir Medinskij přirovnal starostu Prahy Ondřeje Koláře k nacistům, televizní stanice Rossija24 navíc odvysílala zavádějící reportáž o dění kolem sochy.

Přidejte svůj názor 454 komentářů

Socha maršála Koněva (foto: Matěj Baťha)
doporučujeme

Kontroverzní socha ruského maršála Ivana Koněva na Praze 6 nadále budí vášně. Ruský ministr kultury Vladimir Medinskij včera přirovnal starostu městské části Ondřeje Koláře (TOP 09) k vůdci regionální odbočky nacistické strany NSDAP. Kolář označil ministrův výrok za nehoráznost a sprostotu, podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka jsou slova Medinského nevhodná a následovat by měla omluva.

Zdaleka přitom nejde o jediný pozoruhodný výrok z Ruska, další má na svědomí novinářka, která o dění kolem památníku sovětského generála, jenž se podílel na osvobození Prahy na konci druhé světové války, natočila reportáž pro jednu z nejsledovanějších ruských televizních stanic Rossija24.

Reportérka, která vyzpovídala i mluvčího prezidenta Jiřího Ovčáčka, se v ní odkazuje na údajný průzkum provedený „českým statistickým oddělením“, podle kterého je prý proti památníku jen necelé půl procento obyvatelstva. Jak upozorňuje server Aktuálně.cz, žádná taková instituce ani průzkum neexistuje.

„Místní úřady tvrdí, že nemají prostředky a podle všeho ani chuť neustále umývat a chránit památník. Zato mají dost peněz na stavbu tohoto lešení,“ konstatuje ruská novinářka v reportáži, kterou mohly sledovat miliony diváků.

Loading...
Vstupte do diskuze (454)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nehoráznost, likvidace důchodců, to je sprosté. Prezidentský kandidát se…

15.09.2019 22:36 Aktualizováno Petr Hannig nechápe, proč se žádná z parlamentních stran, která se obrací před volbami k voličům…

Okamura si v České televizi podal moderátorku

15.09.2019 10:52 Aktualizováno Na zastavení trestního stíhání premiéra Andreja Babiše (ANO) jsou různé reakce. Premiér se v…

Největší chyba! Největší zrada! Moderátor demonstrací 1989 říká: KSČ se…

15.09.2019 06:42 Publicista a scénárista Miroslav Anton z Plzně, který spolumoderoval demonstrace na náměstí v…

Státní rozpočet je na KRIZI špatně připraven, varuje NKÚ

15.09.2019 06:40 Státní rozpočet je na případnou ekonomickou recesi připraven ještě hůře, než tomu bylo před deseti…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama