KSČM zahájila volební kampaň. Odpůrci strany dorazili na mítink s fotkami Horákové

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) dnes na mítinku v letním areálu ve Svojšicích na Pardubicku zahájila volební kampaň do říjnových krajských a senátních voleb. Předseda strany Vojtěch Filip v projevu řekl, že současná doba je "krizí těch, kteří rozhodují o občanech České republiky".

Vojtěch Filip
doporučujeme

Mluvčí hradecké krajské KSČM Miroslava Vohralíková na dotaz ČTK odhadla, že na mítinku bylo přibližně 800 lidí.

Filip nepřímo kritizoval cestu senátní delegace na Tchaj-wan. "Říkají, že vyjadřují zájmy určité skupiny lidí, která bojuje za demokracii a za lidská práva. Ale vnímám je většinou tak, že většinou bojují za cizí zájmy," řekl Filip. Připomněl, že hradecký výrobce pian Petrof zřejmě kvůli cestě české delegace na Tchaj-wan ztratil zakázku v Číně. "Hrdě se hlásí k cizím zájmům, klidně poškodí občany ČR, zničí jim práci ... akorát že ty klavíry z Hradce Králové bude vyrábět někdo jiný a někde jinde mimo ČR," řekl.

Na mítinku se po Filipově proslovu představili především kandidáti do krajských voleb v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Představili se i vedoucí kandidáti v dalších krajích a kandidáti do senátních voleb.

V průběhu mítinku, který živě přenášela ČT24, se před pódium s kandidáty postavilo šest lidí, kteří v rukou drželi vlajku Evropské unie a fotografie Milady Horákové. Horáková byla popravena za vlády KSČ v červnu 1950 na základě vykonstruovaného procesu. Filip protestanty označil za lidi, kteří parazitují na cizí akci a chtějí se na ní předvést před kamerou.

Akce ve Svojšicích byla 30. ročníkem setkání občanů, které KSČM na východě Čech pravidelně pořádá. Ve Svojšicích se letos konalo počtvrté, předtím se 26 ročníků konalo na Kunětické hoře u Pardubic.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Dzurilla je zralý na výpověď, Babiš mu navrhuje metál. Je to k…

17.01.2021 22:04 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Pozbyl naprosté sebereflexe a ztratil i poslední zbytky své autority. Premiér Andrej…

Schodek rozpočtu letos podle Zamrazilové stoupne nad 400 miliard

17.01.2021 14:23 Schodek státního rozpočtu letos vzroste podle předsedkyně Národní rozpočtové rady Evy Zamrazilové…

Česko zaostává v akumulaci energie, pomoci může Sněmovna

17.01.2021 09:39 Česko zaostává v rozvoji využití bateriových systémů i dalších forem akumulace v elektrizační…

Babiš označil nového předsedu CDU Lascheta za zkušeného politika

16.01.2021 21:26 Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) si podle premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama