Kuba požaduje, aby byl centrální registr na očkování spojen s kraji

Podle jihočeského hejtmana Martina Kuby (ODS) by mělo existovat úzké propojení mezi centrálním rezervačním očkovacím systémem na koronavirus a jednotlivými kraji. Bez užšího zapojení krajských samospráv systém nebude fungovat. Kuba to dnes řekl ČTK. Centrální databázi, do níž se mohou hlásit uchazeči o očkování na koronavirus z celé republiky, chce prosadit ministr zdravotnictví.

Martin Kuba na 24. kongresu ODS
doporučujeme

"Kraje si musí umět sáhnout do toho centrální registru na základě daných kritérií, a to přímo z konkrétního vakcinačního místa. Protože tam budou nejlépe vědět, jak vychází časovost očkování, kolik lidí denně se stihne naočkovat, kolik je tam vakcín. Protože když se to bude řídit centrálně, nebude to fungovat. Nevěřím tomu, že jeden centrální registr bude schopen přidělit konkrétní termín bez znalostí toho, jak to reálně v daném místě funguje," uvedl Kuba.

Zopakoval, že úspěšnost projektu očkování závisí na rychlosti celé operace a také na tom, aby byl systém pro lidi přehledný a snadný. "Vše by se mělo přizpůsobit podmínkám. Nemůžeme chtít po seniorovi nad 75 let, aby se nám elektronicky hlásil do registrace. Stejně tak nemůžeme požadovat po praktických lékařích, aby prováděli registrace za své pacienty. Tím by se všechno zpomalilo," uvedl Kuba.

Podle něj ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že on-line přihlášení do databáze bude jednoduché. Kuba ale míní, že pro některé seniory ve vyšším věku je elektronická cesta přesto nereálná. "Budeme se proto snažit v krajích zřídit call centra, abychom těm starším lidem pomohli," řekl jihočeský hejtman.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za chaos s vakcínami může premiér Babiš. Vypracovaná studie hovoří jasně,…

24.01.2021 15:20 Lidovci jsou přesvědčeni, že premiér Andrej Babiš nemluví pravdu, když svádí vinu za pomalou…

Babiš by podle většiny lidí neměl být tváří očkování, ukázal průzkum

24.01.2021 14:28 Většina lidí se domnívá, že premiér Andrej Babiš (ANO) by neměl být hlavní postavou očkování proti…

Petříček a Hamáček odsoudili potlačení demonstrací na podporu Navalného v…

24.01.2021 14:25 Aktualizováno Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) odsoudil v souvislosti se zákroky proti demonstracím na…

Volný se po incidentu nedostaví na jednání sněmovního výboru, uvedl…

24.01.2021 13:20 Incident v Poslanecké sněmovně, při kterém nezařazený poslanec Lubomír Volný ve čtvrtek fyzicky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama