Kubera varuje: Mstivost Zemana je nekonečná. Nic nedělá náhodně

Předseda Senátu Jaroslav Kubera má sice s prezidentem Milošem Zemanem poměrně dobré vztahy, přesto jej i on kritizuje kvůli sporům o nového ministra kultury. Zeman je silný politik a nic nedělá náhodně, uvedl Kubera v rozhovoru pro Novinky.

Jaroslav Kubera na 24. kongresu ODS
doporučujeme

Podle Kubery existuje tisíc důležitějších problémů než kauza kolem ministerstva kultury. Konkrétně zmínil rozpočet nebo ekonomiku, která podle jeho slov začíná stagnovat.

„Co se týče jmenování Michala Šmardy, přirovnával jsem to k tomu, že prezident by měl jmenovat i Ferdu Mravence, když mu to premiér navrhne. To byla samozřejmě nadsázka. Ale jsem toho názoru, že byť se ten kandidát prezidentovi nelíbí, i přes to by ho měl jmenovat,“ zdůraznil.

Proč tedy Zeman Šmardu nejmenoval? Na to má předseda Senátu jasnou odpověď. „Mstivost Miloše Zemana je nekonečná. Ale podle mě to není o ČSSD. Navštívil jejich sjezd, řekl, že je bude volit. Je to o jednotlivcích z ČSSD. U Šmardy to bylo víceméně osobní. Prezident má své favority, které by jmenoval bez problémů,“ je přesvědčený Kubera.

Občanský demokrat je přesvědčen, že za problém může neuvážená přímá volba prezidenta. „Pan prezident to pochopil tak, že má silný mandát, který mu umožňuje chovat se poněkud aktivističtěji než nepřímo volený prezident,“ vysvětluje.

Poukázal navíc na osobnost samotného Miloše Zemana. „Miloš Zeman nedělá nic náhodně. Má dostatek času, aby věci promýšlel, a on je opravdu promýšlí a je vždy tři tahy dopředu před svými soupeři. Je velmi silný politik,“ dodává Kubera.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koná se schůzka nejvyšších ústavních činitelů. Zeman do Lán nepozval…

29.09.2020 16:12 V lánském zámku dnes odpoledne začala schůzka nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice.…

Sněmovna zřejmě nebude řešit kyanid v Bečvě, ANO a ČSSD návrh vetovaly

29.09.2020 16:04 Sněmovna se asi nebude zabývat únikem kyanidu do Bečvy na Přerovsku, což požadovali občanští…

Zrušení voleb by otřáslo demokracií. ODS získá hejtmana, ČSSD propadne,…

29.09.2020 15:30 ROZHOVOR – Vůbec si nepřipouští, že by nastal jejich odklad. Ředitel neziskové výzkumné agentury…

Šéfka Evropské komise stojí za Jourovou: Obavy o demokracii v Maďarsku…

29.09.2020 15:03 Aktualizováno Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová má plnou důvěru šéfky unijní exekutivy Ursuly von der…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama