Lidovci chtějí placené volno pro doprovod rodičů na očkování

Lidovci požádají premiéra Andreje Babiše (ANO), aby lidem, kteří doprovázejí na očkování proti covidu-19 své rodiče, vznikl nárok na placené volno.

Jan Bartošek
doporučujeme

Na dnešní tiskové konferenci ve Sněmovně to řekl místopředseda a šéf poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek. Pro řadu seniorů je podle něj velmi obtížné se na očkování dostavit, je nutné systémové řešení.

Lidovci premiérovi pošlou dopis s žádostí o úpravu příslušného nařízení. "Týká se to možnosti, aby ti, kteří povezou seniory na očkování, dostali klasickou propustku z práce. Jedná se o to, aby vláda jasným způsobem vymezila, že vzniká nárok na placené volno v případě, že povezou své rodiče k očkování," uvedl Bartošek.

Do pondělí 25. ledna bylo podle údajů ministerstva zdravotnictví vyočkováno 207.043 dávek vakcíny, kromě té od firem Pfizer a BioNTech se již používá také očkovací látka společnosti Moderna. Většina lidí přitom dostala jen první ze dvou nutných dávek. ČR se s 1,94 procenta naočkované populace drží kolem průměru v Evropské unie, který činí za celou unii necelá dvě procenta. Vůbec nejrychleji očkuje Izrael, kde vakcínu dostalo již přes 40 procent lidí.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DOKUMENT: Pandemický zákon schválen. Jaké pravomoci dostane ministerstvo…

26.02.2021 14:43 Vybrané body takzvaného pandemického zákona, který dnes schválila Sněmovna v senátním znění.

NSS zrušil verdikt soudu, který zrušil čtyři opatření

26.02.2021 13:16 Nejvyšší správní soud (NSS) dnes zrušil rozsudek Městského soudu v Praze, kterým soud loni na jaře…

Vláda by podle Sněmovny měla vyhlásit nový nouzový stav

26.02.2021 12:49 Aktualizováno Opoziční strany žádají, aby vláda v případě, že cítí takovou potřebu, vyhlásila nový nouzový stav…

ČSSD chce "obětovat březen". Nebrání se ani uzavření průmyslu

26.02.2021 12:18 Ministři ČSSD chtějí prosazovat odvážná a účinná opatření proti koronaviru, uvedla dnes strana v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama