Lidovci zvýšení deficitu podpoří, mají ale podmínku

Lidovci se rozhodnou o podpoře pro zvýšení deficitu letošního státního rozpočtu na 500 miliard korun podle toho, zda projdou jejich pozměňovací návrhy na podporu rodičů nebo na výstavbu bytů. Dnes se na tom dohodla celostátní konference strany. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka o postoji strany dnes informuje premiéra Andreje Babiše (ANO), rozhodnutí o případném dalším jednání nechává na předsedovi vlády.

Marian Jurečka
doporučujeme

Lidovečtí poslanci na úterním jednání Sněmovny navrhnou zvýšení důchodů matkám o 500 korun za každé vychované dítě, mimořádný příspěvek pracujícím rodičům 5000 korun za vyživované dítě a soubor opatření pro podporu výstavby obecního bydlení. "Pokud (návrhy) neprojdou, tak není důvod, abychom jako KDU-ČSL pro rozpočet hlasovali," řekl Jurečka.

Podle předsedy KDU-ČSL strana uvažuje o podpoře zvýšení deficitu kvůli tomu, že země prochází nejhorší hospodářskou krizí od 30. let minulého století. Podle něj je důležité udělat maximum pro to, aby se země vyhnula krachům firem a propadu lidí do dluhových pastí.

Vláda letos původně navrhovala deficit 40 miliard korun, kvůli koronaviru ho postupně zvýšila na nyní platných 300 miliard. O dalším zvýšení deficitu chce kabinet jednat ve Sněmovně v úterý.

Kromě lidovců jednala vláda o podpoře pro zvýšení rozpočtu také s opozičními Piráty a s KSČM, která menšinový kabinet ANO a ČSSD ve Sněmovně toleruje. Předseda komunistů Vojtěch Filip dnes řekl, že v sobotu doporučí Ústřednímu výboru strany, aby zvýšení deficitu podpořil. Kabinetu stačí ke schválení zvýšení deficitu podpora jedné z nevládních stran.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KSČM a ČSSD našly shodu ohledně vyšší daně. Nebezpečný návrh, varuje ekonom

13.07.2020 09:45 KSČM, která toleruje současnou menšinovou vládu Andreje Babiše, v poslední době vznáší stále další…

Kalousek bude ve Sněmovně chybět, míní předsedkyně TOP 09. Reagují i další…

12.07.2020 21:52 Aktualizováno Předseda poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek těžko hledá konkurenci a bude ve Sněmovně chybět,…

Řada lázní nepřijímá poukazy přes cestovní kanceláře, některé ani od občanů

12.07.2020 20:32 Aktualizováno Velká část lázní nepřijímá státní poukazy na pobyt, které klienti uplatňují přes cestovní…

KOMENTÁŘ: Karvinské ohnisko může do hnutí ANO zavléci novou infekci. Stát…

12.07.2020 18:18 KOMENTÁŘ – Mohou si sami do svých řad zavléci novou nekontrolovatelně šířící infekci. A tentokráte…

Související:

Právě se děje

Další zprávy