Lídr vítězné ANO na Vysočině preferuje trojkoalici, jednání jsou podle něj slibná

Hnutí ANO, které v krajských volbách na Vysočině zvítězilo se ziskem deseti mandátů, začalo jednat o koalici. Podle lídra Martina Kukly bude preferovat trojkoalici. Jednání označil Kukla za slibná.

Volby, ilustrační foto
doporučujeme

"Byly už první schůzky skoro se všemi, budeme ještě v jednání pokračovat, mám z toho dobrý pocit. Já preferuji trojkoalici, ale nebráníme se ani vyššímu počtu," řekl Kukla.

V pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu by na Vysočině většinu 24 hlasů získalo ANO spolu s druhými Piráty a třetí koalicí ODS se Starosty pro občany. Obě uskupení získala po sedmi mandátech.

Při spolupráci s jedním z nich, by mohla být třetím do koalice některá ze tří stran, která z voleb odešla se šesti mandáty - ČSSD, Starostové pro Vysočinu (STAN a SNK ED) nebo KDU-ČSL. Koalice by v takovém případě měla v krajském zastupitelstvu většinu 23 křesel. Současnou koalici Kraje Vysočina tvoří vedle ANO také ODS, Starostové pro Vysočinu a ČSSD, která volby před čtyřmi lety vyhrála.

Podle Víta Kaňkovského z KDU-ČSL žádná definitivní podoba dohody ještě neexistuje, kombinací, jak sestavit většinu, je hodně a jednání budou pokračovat. Totéž řekl i krajský předseda ČSSD a člen vyjednávacího týmu Petr Krčál.

"Zatím jsme konkrétní varianty neřešili, čekáme, jak zareaguje vítěz voleb a jaké varianty oni zvolí a s kým je zvolí a jsme připraveni jednat se všemi politickými subjekty," řekl Krčál.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

K širší působnosti finančního arbitra bude vláda asi neutrální

25.10.2020 09:21 Návrh skupiny poslanců vládního hnutí ANO na rozšíření působnosti finančního arbitra při řešení…

Střídání času škodí zdraví, říkají europoslanci. Nesmyl, člověk se musí…

24.10.2020 22:03 Aktualizováno Nejsou ve svém postoji jednotní. Čeští europoslanci se úplně neshodnou, zda má dojít ke zrušení…

Babiš: Faltýnek opakovaně překročil své pravomoci

24.10.2020 16:20 Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek podle šéfa hnutí a předsedy vlády Andreje Babiše na schůzce…

Brusel poslal do Prahy další reakci k Babišovu auditu

24.10.2020 11:12 Evropská komise poslala do Prahy svou reakci na české stanovisko k auditní zprávě komise o údajném…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama