Majerová Zahradníková: Trikolóra chce hájit "normální svět"

Hnutí Trikolóra vzniklo z potřeby ustavit v České republice hodnověrný politický subjekt, který bude hájit tzv. "normální svět". Na ideové konferenci hnutí to dnes uvedla jeho místopředsedkyně Zuzana Majerová Zahradníková, která stranu po odchodu předsedy Václava Klause mladšího povede do sněmovních voleb. Hnutí bude na podzim kandidovat spolu se Soukromníky a Svobodnými.

Zuzana Majerová Zahradníková (ODS)
doporučujeme

Podle Majerové Zahradníkové "normální svět pozvolna mizí pod nánosem pomateného genderismu, zapšklého feminismu, popleteného multikulturalismu, zničujícího enviromentalismu a všech dalších -ismů". Kritizovala také systém dotací a podpor, ke kterým se podle ní propracují jen ti "s nejostřejšími lokty". "Zdravá společnost by měla stát na těch, kteří skutečné hodnoty vytvářejí, nikoli na těch, kteří nejšikovněji čerpají," uvedla Majerová Zahradníková.

Podle Majerové Zahradníkové je Česká republika místo suverénního státu spíše provincií nadnárodní struktury, tedy Evropské unie. "To, že Trikolóra hájí národní stát (...) neznamená, že jsme proti evropské spolupráci, ale něco jiného je volný obchod a ekonomická spolupráce bez bariér, a něco úplně jiného vnucená politická, fiskální či právní unie," vysvětlila Majerová.

Majerová Zahradníková také uvedla, že vítá koalici se Svobodnými a Soukromníky a vyzvala ke spolupráci i další pravicové, konzervativní a národní politické subjekty a osobnosti. "Zároveň si uvědomujeme, že na české politické scéně je pouze jediná osobnost, jež může takovou spolupráci všech pravicových sil zaštítit, a tou je prezident Václav Klaus," řekla místopředsedkyně.

Trikolóru založil poslanec Václav Klaus mladší v roce 2019 poté, co byl vyloučen z ODS i jejího poslaneckého klubu. V úterý oznámil, že opouští post předsedy strany a nebude za ni kandidovat ve sněmovních volbách. Chce se také stáhnout z veřejného života. Zdůvodnil to tím, že mu chybí energie.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jednání o toleranci kabinetu podle Filipa skončí vypovězením

13.04.2021 17:50 Aktualizováno Komunisté chtějí dnes ukončit dohodovací řízení o toleranční smlouvě s hnutím ANO. Podle předsedy…

Nelogický amatérismus. Politologové kritizují Hamáčka za výměnu ministra

13.04.2021 17:09 Politologové kritizují předsedu sociální demokracie Jana Hamáčka za okolnosti výměny ministra…

KOMENTÁŘ: Zeman degradoval Babiše na vojína. Národ se ocitl ve stavu…

13.04.2021 17:00 KOMENTÁŘ – Je z něj oficiální sluha prezidenta země. Funkci premiéra státu si Andrej Babiš v…

Poslanci pěti stran navrhují zákaz posílat děti pod čtyři roky do ústavů

13.04.2021 16:11 Poslankyně a poslanci z pěti stran z opozice i koalice navrhují uzákonit zákaz posílat děti, kterým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama