ODS vrací úder Klausovi. Program máme, jen ho nečetl, vzkazuje Kupka

Vztahy mezi tradičně pravicovou stranou ODS a jejím bývalým předsedou a někdejším prezidentem Václavem Klausem se vyhrocují. Místopředseda občanských demokratů Martin Kupka se například ohradil vůči Klausovým výrokům, že ODS nemá žádný relevantní program, jakož i jeho poznámkám k cestě předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Taiwan.

Martin Kupka
doporučujeme

Místopředseda Občanské demokratické strany Martin Kupka se důrazně distancoval od slov exprezidenta Václava Klause, která v neděli zazněla v diskusním pořadu Partie Terezie Tománkové na stanici CNN Prima NEWS. „Že nemáme koncepční program, je lež," nechal se slyšet v reakci na to. 

Bývalý prezident ČR je toho názoru, že opoziční politici nedokáží vytvořit jasnou alternativu vůči vládnímu plánu záchrany české ekonomiky, na které se podepsala pandemie covid-19. Nejkritičtější je vůči Občanské demokratické straně, jíž byl dříve předsedou.

"Občas mi píší její členové a jsou zoufalí nad tím, jak se jejich reprezentace ve vrcholové politice chová. ODS měla dostatek času a sil, aby si připravila knížku, kde by říkala jasně, že se mělo všechno dělat jinak. Nic takového neudělala. Chytat za slovo toho či onoho ministra a jen tak se předvádět v parlamentu, to není koncepční program,“ zlobil se Klaus se slovy, že nad ODS už dávno zlomil hůl. 

"Že nemáme koncepční program, je lež,“ oponoval mu Kupka. "ODS představila ucelený program, jak dostat českou ekonomiku z krize, který míří za horizont letošního roku. Podle mě ho pan exprezident vůbec nečetl, takže o tom ani neví,“ reagoval s konstatováním, že si bývalý český prezident z kritiky občanských demokratů udělal své nové "náboženství". 

Mějme hlavu vztyčenou

"Odmítám jakoukoli relativizaci našich spojeneckých závazků v rámci Severoatlantické aliance. Rozhodně nechci, abychom se vrhali do náruče Ruska,“ vyjádřil místopředseda výhrady vůči Klausově politice spočívající v úsporách Česka v obraně, respektive jeho závazků vůči NATO, jakož i zpochybňování smysluplnosti angažmá české armády v Afghánistánu a Mali. 

Kupka, který za ODS také kandiduje na post hejtmana Středočeského kraje, se taktéž ohradil vůči Klausově kritice vůči předsedovi Senátu Miloši Vystřčilovi za jeho zamýšlenou "iracionální" cestu na Taiwan. 

"Je tedy podle bývalého pana prezidenta racionální politikou nechat si všechno líbit a být podružným partnerem? Když byl pan Klaus předsedou české vlády, měla Česká republika hlavu vždy vztyčenou a na tom bychom neměli dnes cokoli měnit,“ dodal. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo varuje: Rusko a Čína by dostavbou Dukovan oslabily bezpečnost ČR

12.08.2020 15:14 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo zdůraznil důležitost výběru nového partnera při dostavbě…

Pompeo ocenil, že Česko nahrazuje ruskou vojenskou techniku americkou

12.08.2020 15:08 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo ocenil, že Česká republika nahrazuje ruskou vojenskou…

Havlíček se chystal do funkce za jejími zády? Exministryně Nováková…

12.08.2020 14:42 Někdejší ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková si kvůli svému výroku, že Češi málo využívají…

Pompeo po schůzce s Babišem: Rusko i Čína se snaží zničit naše demokracie,…

12.08.2020 14:41 Aktualizováno Ministr zahraničí USA Mike Pompeo se shodl s premiérem Andrejem Babišem, že Rusko se snaží zničit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama