Mihola: Předsedou KDU-ČSL by měl být někdo z poslaneckého klubu

Novým předsedou KDU-ČSL by měl být z praktických důvodů někdo z poslaneckého klubu strany, řekl dnes novinářům poslanec Jiří Mihola (KDU-ČSL). Sám by kandidaturu zvážil, pokud by ho někdo navrhl. Usilovat chce o funkci místopředsedy, kterým už v minulosti byl. Strana bude mít sjezd 25. ledna v Praze.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Sjezd KDU-ČSL
doporučujeme

Předseda lidovců Marek Výborný skončí z rodinných důvodů. Po smrti manželky se chce věnovat svým třem dětem.

KDU-ČSL má ve Sněmovně deset poslanců. Podle Miholy musí být připravený kandidovat na předsedu každý poslanec. "Každý má povinnost se nad tím zamyslet, protože ta strana nemůže být bez hlavy. Stalo se něco, co bylo neočekávané," uvedl Mihola, který zatím nikoho z oznámených kandidátů neupřednostnil.

Kandidaturu oznámili poslanec Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský, naopak ji vyloučila místopředsedkyně strany a senátorka Šárka Jelínková.

"Z praktických důvodů by to měl být člověk z poslaneckého klubu. Pokud by mě někdo navrhl, sám bych to musel zvážit," odpověděl Mihola na dotaz, zda bude kandidovat na předsedu. Je ale připravený kandidovat do vedení strany, aby se věnoval školství a zahraničním věcem. Mihola byl už v minulosti místopředsedou strany nebo předsedou poslaneckého klubu.

Současné vedení KDU-ČSL vzešlo z loňského březnového sjezdu. Výborný v boji o post předsedy zvítězil nad Marianem Jurečkou i Janem Bartoškem. Vystřídal Pavla Bělobrádka, který lidovce vedl více než osm let. 

Na mimořádném sjezdu požádají současní místopředsedové strany o potvrzení svých mandátů, které získali na řádném březnovém sjezdu. Jsou jimi kromě Jelínkové a Bartoška také Bohuslav Niemiec, Štěpán Matek a Petr Hladík, který už dříve kandidaturu na předsedu taktéž vyloučil. Naopak exministr zemědělství Jurečka zatím konečné slovo neřekl.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Z vlády přichází jasný názor: Česko má přijmout uprchlíky. Hrozí, že z…

23.01.2020 22:10 Aktualizováno Česká republika by podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka z ČSSD měla přijmout nezletilé migranty…

Pavel Novotný přiznal: Zablokovali mě. Co provedl?

23.01.2020 22:10 Aktualizováno Starosta Řeporyjí Pavel Novotný už delší dobu nebyl aktivní na sociální síti Facebook. Jak se…

Symbol Habsburků v centru Prahy? Návrat kontroverzního sloupu opět ve hře

23.01.2020 17:18 Aktualizováno Na pražské Staroměstské náměstí se zřejmě vrátí Mariánský sloup v podobě repliky, kterou vytvořil…

Ke stavebnímu zákonu je 4500 připomínek, do věci se vložila ODS

23.01.2020 17:00 Opoziční ODS dnes vyzvala premiéra Andreje Babiše (ANO) ke společnému jednání o vládním návrhu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama