Milion chvilek řeší, co dál. Budou další demonstrace?

Spolek Milion chvilek pro demokracii vybírá nové tváře do svého týmu a řeší, co by měl spolek dělat dál. Chtějí podporovat demokracii a dále sledovat politickou situaci.

Přidejte svůj názor 97 komentářů

demonstrace proti Babišovi (Letná, 23. 6. 2019)
doporučujeme

Po zastavení trestního stíhání Andreje Babiše čelí spolek výzvám lidí, kteří volají po velké demonstraci. Spolek spolu s předsedou Mikulášem Minářem to odmítá. "Problém je v tom, že demonstrovat proti tomu rozhodnutí by bylo popřením respektu k právnímu státu. Jen proto, že se nám rozhodnutí nelíbí, nemůžeme vynucovat jeho změnu. Můžeme však toto rozhodnutí kritizovat, obzvlášť pokud je odůvodnění velmi slabé," řekl pro server aktuálně.cz místopředseda spolku Benjamin Roll.

Nedávno se objevili na akci v Brně, kde poukazovali na nejasnosti v rozhodnutí žalobců o zastavení trestního stíhání Babiše, ale přímo proti zastavení nevystoupil nikdo z nich.

Několik hodin před zastavením stíhání vydali prohlášení, aby lidé 28. září učinili kroky na podporu demokracie. Nechtěli, aby lidé proti něčemu protestovali, ale aby podpořili demokracii a občanskou soudržnost. "Ráno jsme poslali lidem v regionech informace o této akci, jenže oni si to často přečetli až odpoledne, když přišli z práce. A mezitím bylo oznámeno zastavení stíhání u Čapího hnízda. V takové chvíli se lidem zdál původní koncept akce nedostatečný. Zastavení stíhání vzbudilo v lidech emoce, které potřebovali dostat ven. Byli by nejraději, aby byla nějaká velká demonstrace, a to co nejdříve,“ řekla členka Milionu chvilek pro demokracii Veronika Vendlová.

Spolek chce navázat na jarní vlnu demonstrací, což by se mohlo podařit 16. listopadu na Letné, kam se spolku v létě podařilo přilákat čtvrt milionu lidí, prozradil předseda Minář pro server aktuálně.cz.

Spolek chce své plány oznámit až na Letné. Momentálně se nejvíc zaměřuje na posílení svého týmu. Nepochybně bude dále sledovat politickou situaci a bránit demokratické instituce. Demonstrace zůstanou významnou aktivitou spolku. „Situace se zhoršuje a politici musí vědět, že veřejnost je schopná na jejich nekalosti reagovat," dodal Minář.

Loading...
Vstupte do diskuze (97)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko proti Erdoganovi: Sněmovna se chystá odsoudit tureckou ofenzivu v…

15.10.2019 13:35 Sněmovní strany se chtějí dnes zabývat tureckou vojenskou operací v Sýrii, kterou odsuzují.…

Kalousek si utahuje ze Zemana: Je nejvyšší čas, abychom Číně pohrozili, že…

15.10.2019 08:52 Prezident Miloš Zeman před několika dny prohlásil, že Čína zavede odvetná opatření kvůli vypovězení…

Karel Schwarzenberg zuří: To je obzvláště hnusné a bídné

14.10.2019 22:17 Aktualizováno Bývalý šéf české diplomacie a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg rozebral invazi Turků do…

Přestane Česko dodávat zbraně Turkům? Babiš se o tom pobaví s Hamáčkem a…

14.10.2019 19:59 Aktualizováno O případném omezení vývozu zbraní do Turecka budou ještě dnes jednat premiér Andrej Babiš (ANO),…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama