Milion chvilek řeší, co dál. Budou další demonstrace?

Spolek Milion chvilek pro demokracii vybírá nové tváře do svého týmu a řeší, co by měl spolek dělat dál. Chtějí podporovat demokracii a dále sledovat politickou situaci.

Přidejte svůj názor 97 komentářů

demonstrace proti Babišovi (Letná, 23. 6. 2019)
doporučujeme

Po zastavení trestního stíhání Andreje Babiše čelí spolek výzvám lidí, kteří volají po velké demonstraci. Spolek spolu s předsedou Mikulášem Minářem to odmítá. "Problém je v tom, že demonstrovat proti tomu rozhodnutí by bylo popřením respektu k právnímu státu. Jen proto, že se nám rozhodnutí nelíbí, nemůžeme vynucovat jeho změnu. Můžeme však toto rozhodnutí kritizovat, obzvlášť pokud je odůvodnění velmi slabé," řekl pro server aktuálně.cz místopředseda spolku Benjamin Roll.

Nedávno se objevili na akci v Brně, kde poukazovali na nejasnosti v rozhodnutí žalobců o zastavení trestního stíhání Babiše, ale přímo proti zastavení nevystoupil nikdo z nich.

Několik hodin před zastavením stíhání vydali prohlášení, aby lidé 28. září učinili kroky na podporu demokracie. Nechtěli, aby lidé proti něčemu protestovali, ale aby podpořili demokracii a občanskou soudržnost. "Ráno jsme poslali lidem v regionech informace o této akci, jenže oni si to často přečetli až odpoledne, když přišli z práce. A mezitím bylo oznámeno zastavení stíhání u Čapího hnízda. V takové chvíli se lidem zdál původní koncept akce nedostatečný. Zastavení stíhání vzbudilo v lidech emoce, které potřebovali dostat ven. Byli by nejraději, aby byla nějaká velká demonstrace, a to co nejdříve,“ řekla členka Milionu chvilek pro demokracii Veronika Vendlová.

Spolek chce navázat na jarní vlnu demonstrací, což by se mohlo podařit 16. listopadu na Letné, kam se spolku v létě podařilo přilákat čtvrt milionu lidí, prozradil předseda Minář pro server aktuálně.cz.

Spolek chce své plány oznámit až na Letné. Momentálně se nejvíc zaměřuje na posílení svého týmu. Nepochybně bude dále sledovat politickou situaci a bránit demokratické instituce. Demonstrace zůstanou významnou aktivitou spolku. „Situace se zhoršuje a politici musí vědět, že veřejnost je schopná na jejich nekalosti reagovat," dodal Minář.

Loading...
Vstupte do diskuze (97)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šabatová končí ve funkci ombudsmanky: Udělala jsem, co bylo v mých silách

18.02.2020 17:03 Desítky kytic dnes na rozloučenou od nynějších i bývalých zaměstnanců kanceláře ombudsmana dostala…

Zásadní verdikt o lex Babiš. Je další fungování vlády ohroženo?

18.02.2020 16:41 Předseda koaliční ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček respektuje dnešní verdikt Ústavního soudu (ÚS)…

Lex Babiš platí. Ústavní soud zamítl návrhy prezidenta i poslanců

18.02.2020 16:16 Aktualizováno Ústavní soud (ÚS) zamítl návrhy prezidenta Miloše Zemana a poslanců ANO na zrušení části zákona o…

Prohra Zemana a Babiše. Opozice jásá nad verdiktem Ústavního soudu

18.02.2020 16:09 Aktualizováno Piráti po rozhodnutí Ústavního soudu, který potvrdil platnost zákona o střetu zájmů, vyzvali české…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama