Miloš Zeman? Tohle je ostuda naší země v demokratickém a svobodném světě, zuří Němcová

Poslankyně ODS a někdejší předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová se naštvala kvůli chování prezidenta Miloše Zemana vůči Číně. Tvrdí, že jeho chování je ostudou naší země.

Přidejte svůj názor 158 komentářů

ODS
doporučujeme

Miroslava Němcová se na facebooku ostře pustila do prezidenta Miloše Zemana a jeho chování vůči Číně. „Při návštěvě ČLR oznámil Miloš Zeman, že se tam jede naučit, jak stabilizovat společnost. Při návštěvě prezidenta ČLR v Praze organizovala čínská ambasáda bojůvky proti občanům ČR. Prezident ČR se vlastních občanů nezastal ani slovem. Se stabilizací Čechů čínskými pěstmi souhlasil,“ připomněla několik incidentů z minulosti.

Zmínila také to, jak po návštěvě dalajlámy v Česku poslali čtyři tehdy nejvyšší ústavní činitelé České republiky – tedy prezident Miloš Zeman, předseda Senátu Milan Štěch, předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček a premiér Bohuslav Sobotka) to, co ona sama označuje za „servilní vazalský dopis do Číny, ujišťujíci o naší poslušnosti“.

Teď se o vztazích s Čínou mluví především v souvislosti s Prahou. „Vedení Prahy chtělo změnit smlouvu s Pekingem. Peking ji úplně vypověděl. Čína zrušila kulturní akce českých umělců a ústy prezidenta ČR vyhrožuje naší společnosti dalšími sankcemi. Miloš Zeman se v nejnovějším dopise čínským soudruhům neohradil proti postupu Číny, ale proti českým, demokraticky zvoleným komunálním politikům,“ shrnula Němcová.

Poukazuje také na to, že Zeman se v tomto dopise neohradil ani proti otřesným výhrůžkám prezidenta Číny, který mluví o drcení a lámáni kostí odpůrců politiky jedné Číny v Hong Kongu. „Nejčersvější dopis Miloše Zemana do Číny je ostudou naší země v demokratickém a svobodném světě," kritizuje hlavu státu. 

Prezident ale podle ní není jediný, kdo nese vinu. „Za tuto opakovanou preferenci zájmů cizí velmoci nad zájmy českých občanů ze strany prezidenta nese odpovědnost také předseda vlády Andrej Babiš. Nedovolil posoudit kroky prezidenta Ústavním soudem. Tím prezidenta ujistil, že může dělat cokoli. Výsledkem je i nejnovější dopis. Miloš Zeman jednal a jedná v rozporu s prezidentskou přísahou, kterou složil,“ tvrdí Němcová.

Loading...
Vstupte do diskuze (158)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Těm, kdo mají patent na rozum, zazvoňte klíči. V Národním muzeu se vedla…

17.11.2019 21:16 Aktualizováno Šéfové obou komor českého Parlamentu Jaroslav Kubera (ODS) a Radek Vondráček (ANO) dnes v Národním…

Babiš by měl přemýšlet, proč vyvolává odpor, soudí Fiala. Kalousek si…

17.11.2019 18:45 Aktualizováno Situace, kdy premiér nemůže položit bez kontroverzí květiny ve státní svátek na Národní třídě, není…

17. listopad vešel do dějin hned dvakrát. V Brně slaví politici i studenti

17.11.2019 18:16 Aktualizováno Kolem stovky lidí se dnes odpoledne sešlo v Brně u památníku tří odbojů, aby připomněli Den boje za…

17. listopad: Babišův projev zaujal ve světě. Češi mají dýchánek, píše…

17.11.2019 17:37 Zahraniční tiskové agentury věnují pozornost dnešním pražským oslavám 30. výročí sametové revoluce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama