Miloš Zeman v nemocnici. Zabral půl patra a kuřárnu, mohou k němu jen vyvolení

Prezident Miloš Zeman stráví víkend pod dohledem lékařů v Ústřední vojenské nemocnici v pražských Střešovicích. Absolvuje tam rekondiční pobyt před blížícím se státním svátkem 28. října. Jak hlava státu ovlivnila běžný chod zařízení?

Přidejte svůj názor 504 komentářů

Miloš Zeman
doporučujeme

Jak jsme vás již informovali, prezident Miloš Zeman nastoupil do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích (ÚVN). Podle Hradu v ní zůstane kvůli takzvanému rekondičnímu pobytu do neděle. Server blesk.cz se pokusil zodpovědět některé otázky týkající se pobytu hlavy státu ve zdravotnickém zařízení.

Zdroje serveru mluví o tom, že na interním oddělení nemocnice má Zeman k dispozici polovinu patra. Ze slov zástupců ÚVN ale vyplývá, že kvůli prezidentovi nebylo nutné nic vyklízet. „Vyhrazení zvláštního prostoru, vyžadujícího omezení chodu nemocnice, a tedy dopad na ostatní pacienty, nebylo třeba realizovat,“ cituje blesk.cz náměstka ředitele Ivana Jeřábka.

Právě on také prozradil, co hlavu státu v nemocnici čeká. „Rekondiční pobyt v sobě bude zahrnovat posílení pohybových stereotypů, rehabilitaci chůzí, aplikaci příslušných fyziatrických metod a vyvážené výživy,“ uvedl Jeřábek.

Výše zmíněný web se domnívá, že lékaři přimhouřili oči v otázce kouření. Ačkoliv se v návodu pro pacienty údajně píše, ať si s sebou cigarety neberou, vášnivý kuřák Zeman má prý k dispozici kuřárnu. Zdroje serveru blesk.cz tvrdí, že místnost ke kouření zabrali na oddělení „tajní“. V tomto směru tedy prezident ostatní pacienty omezuje, musí totiž chodit kouřit jinam.

Ochranka má podle zdrojů v nemocnici vlastní místnost a z ústavního činitele nespouští oči. K Zemanovi může jen předem určený personál, který osobní strážci prověřili. Jde o ošetřujícího lékaře a další zdravotníky.

Zeman nástupem do nemocnice vzbudil velkou pozornost, jelikož nedávno absolvoval komplexní prohlídku. Podle zdroje serveru z nemocnice je i proto dokumentace přísně střežena, kvůli možnému úniku informací je údajně vedena papírově. Vedení ústavu má navíc hlídat lékaře, kteří se ke složce dostanou.

Loading...
Vstupte do diskuze (504)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Topolánek, Bartoška a další. Bohatý nepřítel Babiše slavil

11.11.2019 22:14 Aktualizováno Bývalý šéf ČEZu Martin Roman uspořádal oslavu svých padesátých narozenin. Navzdory tomu, že se…

Pád komunistů: V Česku nešlo o vzpouru žaludku, ale vzpouru ducha, míní…

11.11.2019 18:24 Zatímco v ostatních zemích východního bloku byly protikomunistické revoluce v roce 1989 motivovány…

Novým hejtmanem Karlovarského kraje bude Petr Kubis (ANO), nahradí…

11.11.2019 18:07 Hejtmanem Karlovarského kraje bude od 1. ledna příštího roku Petr Kubis. Nahradí Janu Mračkovou…

Aféra na pražském magistrátu: Policie obvinila devět politiků kvůli dotacím

11.11.2019 17:46 Policie minulý týden obvinila devět lidí z pražského magistrátu v souvislosti s rozdělováním dotací…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama