Ministerstvo financí vydá formuláře k EET kolem víkendu

Ministerstvo financí vydá formuláře pro takzvaný zvláštní režim elektronické evidence tržeb (EET) buď v pátek, nebo v pondělí. Při dnešních sněmovních interpelacích to řekla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Ministerstvo financí
doporučujeme

Formuláře budou sloužit podnikatelům, kteří nejsou plátci daně z přidané hodnoty, mají nejvýše dva zaměstnance a mají roční hotovostní tržby do 600.000 korun. Od května nebudou muset evidovat tržby on-line, ale pomocí těchto papírových formulářů.

Na internetu se již objevila verze formulářů, která ale čelila kritice. Například poslanec Pirátů Mikuláš Ferjenčík na sociálních sítích uvedl, že přináší byrokracii a podnikatelé budou muset vyplňovat za čtvrtletí 540 kolonek. "Jestli něco motivuje nepřiznávat tržby, tak tahle šílená byrokracie," uvedl poslanec.

Schillerová dnes řekla, že původní formulář stáhla. Kritiku odmítla a označila to za mediální bublinu a útok na EET. "Tam nešlo o žádných 500 povinných kolonek, tam šlo o řádky, aby byl komfort, aby přesně měl dostatečný počet řádků," uvedla. "Já jsem ho stáhla. Vydáme ho buď zítra, nebo v pondělí, jak budu mít čas, já už ho debatuji celý týden," dodala.

Ministryně dodala, že nový formulář bude jednoduchý. "Bude tak jednoduchý, že se nebudete stačit divit," řekla interpelujícímu Petru Beitlovi (ODS).

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek navrhuje nové oslovení pro Babiše. Chce, aby mu tak říkala celá…

24.02.2020 22:33 Aktualizováno Snad každý Čech, který sleduje politiku, dobře ví, že Miroslav Kalousek a Andrej Babiš se opravdu…

Babiš: Vláda bude chtít zásah policie na MPSV vysvětlit

24.02.2020 16:56 IT zakázky na ministerstvu práce a sociálních věci byly klíčový úkol ministryně práce a sociálních…

Vláda se Zemanem řešila rozpočet, koronavirus nebo dotace

24.02.2020 16:51 Vláda na pracovním obědě s prezidentem Milošem Zemanem řešila dopad koronaviru na ekonomiku, dotace…

Novým ředitelem Památníku Lidice je historik Stehlík. Prozradil, co bude…

24.02.2020 16:47 Novým ředitelem Památníku Lidice je ode dneška vojenský historik Eduard Stehlík. Novinářům to řekl…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama