Ministři pojedou do Lán. Zeman přijme vládu 17. února, s Babišem se sejde ještě v lednu

Setkání prezidenta Miloše Zeman s vládou se uskuteční 17. února. Bylo přesunuto z původně plánovaného 3. února, protože v ten den se uskuteční poslední rozloučení se zesnulým předsedou Senátu Jaroslavem Kuberou. S premiérem Andrejem Babišem (ANO) se prezident na tradiční schůzce setká v pátek 31. ledna. ČTK to dnes řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Zámek Lány
doporučujeme

Miloš Zeman vládu přijme na zámku v Lánech. S ministry se setká po více než roce. Předloni prezident menšinový kabinet hostil 10. prosince na adventní večeři. Letos se měla schůzka podle původních informací uskutečnit už 3. února. Na tento den ale bylo stanoveno poslední rozloučení s Kuberou, vláda proto byla do Lán pozvána o dva týdny později.

V Teplicích se bude 3. února konat smuteční shromáždění, pietní setkání je také ve stejný den naplánováno do pražského Rudolfina. Na stejný den by měla vláda vyhlásit státní smutek.

Ještě na konci ledna Zeman v Lánech přijme předsedu vlády. Setkají se na pravidelném každoměsíčním jednání, při kterých probírají aktuální záležitosti.

Naposledy spolu v Lánech takto jednali v polovině prosince, kdy mluvili třeba o odvolání ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) Dušana Navrátila. Babiš také prezidentovi přivezl Národní investiční plán své vlády. Oba politici se ale také setkali na začátku ledna na novoročním obědě, kam netradičně pozvali kromě svých manželek i děti.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bezpečnostní rada státu zasedla, nedoporučuje cesty do severní Itálie

25.02.2020 21:53 Aktualizováno Bezpečnostní rada státu nedoporučuje občanům České republiky kvůli šíření nového koronaviru cesty…

Babiš navštívil Příbram, setkal se s příznivci i odpůrci

25.02.2020 18:36 Premiér Andrej Babiš (ANO) se při dnešní návštěvě Příbrami setkal s odpůrci i příznivci. Před…

Šéf Senátu Vystrčil žádá od Zemana vysvětlení čínského dopisu k Tchaj-wanu

25.02.2020 18:10 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman by měl Senátu podle jeho předsedy Miloše Vystrčila (ODS) vysvětlit, zda a jak…

Lidovci chtějí ve Sněmovně projednat situaci na MPSV, kde zasahovala…

25.02.2020 17:56 Lidovci budou chtít příští týden ve Sněmovně projednat jako mimořádné body situaci na ministerstvu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama