Ministryně Dostálová se uzdravila z nemoci covid-19, v úterý se vrátí do úřadu

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO) se uzdravila z nemoci covid-19 a v úterý se vrátí do úřadu. Dnes ještě zůstala doma, protože jednání vlády se uskutečnilo on-line. Informaci, že je Dostálová v pořádku ČTK dnes potvrdila ředitelka odboru komunikace ministerstva pro místní rozvoj Veronika Vároši.

Klára Dostálová
doporučujeme

Dostálová byla testována na covid-19 kvůli nákaze v rodině už na konci října, výsledek testu měla ale negativní. Pozitivní nález u ní potvrdil až další test o několik dnů později. Tehdy ministryně uvedla, že má bolesti hlavy a rýmu. V polovině listopadu měla nicméně test na covid-19 stále pozitivní.

"Na PCR testech jsem byla dvakrát, dnes čekám na krevní výsledky a tento týden již budu na ministerstvu," řekla dnes serveru Blesk.cz Dostálová.

Delší dobu se s nákazou potýkal i ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), do práce se po nemoci vrátil v prvním listopadovém týdnu. Poprvé se nechal testovat po setkání s ministrem zemědělství Miroslavem Tomanem (oba ČSSD), který měl rovněž pozitivní test.

Karanténu už dříve podstoupili také místopředsedové ČSSD a ministři Tomáš Petříček a Jana Maláčová. Nevyhnula se ani politikům za hnutí ANO, v dobrovolné izolaci byl ministr dopravy a průmyslu Karel Havlíček. Kvůli pozitivnímu testu hlavní hygieničky Jarmily Rážové byl v karanténě tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Na konci srpna se koronavirus potvrdil v Poslanecké sněmovně. Pozitivně byla testována bývalá ministryně obrany a pro místní rozvoj Karla Šlechtová (za ANO) a více než deset poslanců bylo týden v karanténě.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Schillerová se ve Sněmovně postavila proti odškodňovacímu zákonu

28.01.2021 11:36 Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) podpořil dnes před poslanci zavedení korespondenční volby…

Blatný svou funkci nezvládá, odcházejí mu odborníci, varuje opozice

28.01.2021 11:21 Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) svou funkci nezvládá, není krizovým manažerem. Jeho…

Co stojí za korupcí v Česku? TIC rozkryla hlavní body

28.01.2021 10:32 Hlavní příčiny propadu Česka v indexu vnímání korupce jsou podle české pobočky organizace…

Finanční správa nevyplatila kompenzační bonus u desítek tisíc žádostí

28.01.2021 10:14 Finanční správa nevyplatila příspěvek, tzv. kompenzační bonus, osobám samostatně výdělečně činným,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama