Němcová (ODS) má nakročeno do Senátu, soupeře nechala daleko za sebou

Poslankyně ODS Miroslava Němcová doufá v podporu voličů i ve druhém kole senátních voleb, které se uskuteční za týden. V Praze 1 dnes získala přes 48 procent hlasů, spolu s ní do dalšího kola postupuje senátor Václav Hampl (KDU-ČSL) se zhruba 20 procenty hlasů. Podle Němcové není možné i přes velký náskok brát druhé kolo voleb pouze jako formalitu.

Miroslava Němcová
doporučujeme

"Formalita to není nikdy. Žádný závod, když to vezmu sportovní terminologií, není formalitou a žádný správný sportovec nikdy neřekne, že už má vyhráno a naopak zmobilizuje všechny síly, aby skutečně do té cílové rovinky doběhl. Já tam ale bez té podpory hlasů a voličů nedoběhnu, tak moc prosím, aby mě podpořili," řekla Němcová poté, co bylo jasné, že s Hamplem do druhého kola postoupí.

Už předtím Němcová uvedla, že je z podpory voličů nadšená. "Jsem přesvědčena, že je to zejména díky tomu, že jsme předvedli, že se umíme domluvit, že čtyři subjekty - ODS, TOP 09, STAN a také Liberálně ekologická strana (LES) - se domluvily, a vyslaly mě do té soutěže," řekla novinářům po příchodu do volebního štábu.

"Děkuji všem občanům, že přišli k volbám, přišli ve velkém počtu i navzdory té situaci, která kolem nás je. Také si vážím soutěže, která proběhla mezi všemi kandidáty, považuji ji za férovou a myslím, že jsme v tomto volebním obvodu předvedli, že se umíme bavit tak, abychom podpořili důvěru občanů, že politická kultura může stoupnout a že to prospívá jak diskusi mezi občany, tak mezi politiky," dodala Němcová.

Pokud by ve volbách zvítězila, byla by pro Němcovou nejdůležitějším úkolem obrana ústavního pořádku, demokratických hodnot a svobody. "Zároveň jsou oblasti, kterým jsem se věnovala i ve Sněmovně, kultura, média, oblast drobných živnostníků a podnikatelů a jejich podpory, protože ti to mají teď také velmi těžké," doplnila Němcová.

To, že ve svém obvodu stála proti Hamplovi, Němcová za tříštění sil opozice nepovažuje. "Cítila jsem, že to občané neberou jako nějaké tříštění hlasů mezi námi, že si prostě vybírají tak, jak to je všude jinde. Nejsme jediný obvod, kde stáli podobní kandidáti proti sobě. Každý volič použije svá vlastní kritéria a podle nich volí," uzavřela Němcová.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Prymulovo tvrzení je naprosto nehorázné, říká politolog. Babiš ale bude…

23.10.2020 22:01 Aktualizováno Není zaskočen tím, že ministr zdravotnictví Roman Prymula odmítá rezignovat a své křeslo hájí i po…

KSČM chce návrat českých lékařů z EU a doplacení jejich mezd

23.10.2020 21:37 Komunisté chtějí, aby vláda jednala s Evropskou unií o návratu českých lékařů z unijních zemí a…

Babiš navrhl Zemanovi odvolání Prymuly. Příští týden představí nástupce

23.10.2020 18:17 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) předložil dnes v Lánech prezidentovi Miloši Zemanovi návrh na odvolání…

Faltýnek rezignoval na funkci prvního místopředsedy ANO

23.10.2020 18:12 Aktualizováno Jaroslav Faltýnek rezignoval kvůli jednání s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama