MMR schválilo 666 milionů z dotací na zlepšení kvality bydlení

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) schválilo 666 milionů korun pro 265 projektů z národních dotací na zlepšení kvality bydlení.

ministerstva
doporučujeme

Dotace budou využity na výstavbu podporovaných bytů, výtahů a bezbariérových přístupů v bytových domech, a dále na výstavbu technické infrastruktury k zasíťování pozemků. Zhruba pětina půjde na podporu bydlení v průmyslové zóně Solnice - Kvasiny v okrese Rychnov nad Kněžnou. ČTK to dnes sdělila mluvčí MMR Veronika Vároši.

"Dotace putují na pečovatelské byty, výstavbu domovů, kde mohou senioři nadále žít aktivním společenským životem, a také na lepší přístup do bytů v domech, kde žijí starší spoluobčané. Část peněz putuje i do regionu Solnice - Kvasiny, který se potýká s nedostatkem bytů a technické infrastruktury," uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO).

Žádosti bylo možné podávat od října 2019 do konce března letošního roku. Z programu Podpora bydlení pro rok 2020 MMR podpořilo 260 žádostí za 541 milionů korun. Dvě pětiny šly na výstavbu bezbariérových bytových domů. Se zhruba třetinou následovaly pečovatelské byty, dále stavba technické infrastruktury (15 procent) a komunitní domy pro seniory (13 procent).

V programu Podpora bydlení v oblastech se strategickou průmyslovou zónou Solnice - Kvasiny MMR podpořilo pět žádostí za 125 milionů korun. Čtyři pětiny jdou na stavbu bytů, zbytek na výstavbu technické infrastruktury. V průmyslové zóně Kvasiny - Solnice působí mimo jiné závod Škody Auto.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ministerstvo dnes zadalo první úhrady na COVID nájemné

10.07.2020 19:29 Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) dnes zadalo první příkazy k platbě podpory z programu COVID…

Zaorálek má i druhý test na covid-19 negativní a končí karanténu

10.07.2020 18:19 Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) má i druhý test na covid-19 negativní. ČTK to dnes sdělila…

Zmocněncem pro konzultace s Ruskem bude asi Jindrák

10.07.2020 16:00 Aktualizováno Česká republika navrhla jako zmocněnce pro konzultace s Ruskem ředitele zahraničního odboru…

Babiš jednal s Merkelovou o rozpočtu EU či koronaviru

10.07.2020 15:00 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes ráno krátce hovořil s německou kancléřkou Angelou Merkelovou o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy