Morbidní seance, párty pro kámoše. Zeman je týden po vyznamenání stále pod palbou

Českými médii se přelila vlna kritiky prezidenta Miloše Zemana, který na ceremoniál předávání státních vyznamenání ke svátku 28. října nepozval řadu osobností politického i nepolitického života. Mezi ně patří nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a také politici z řad Pirátů, STAN, KDU-ČSL i ODS, včetně místopředsedy sněmovny Petra Fialy.

Předávání státních vyznamenání (28. říjen 2019)
doporučujeme

Zemanovi kritici prezidenta obviňují z toho, že kandidáty pro státní vyznamenání vybírá tendenčně a řídí se osobními sympatiemi. Tato nařknutí se ve veřejném prostoru objevují každoročně, v minulosti například v souvislosti s vyznamenaným režisérem Filipem Renčem, který pro Zemana před první prezidentskou volbou natočil spot a veřejně ho podporoval.

Ironickým komentářům se nevyhnula ani nálada, která při slavnostní události na Hradě vládla. „Panovala tam slavnostní atmosféra, jako kdyby byla vznešená myšlenka samostatného Československa v sále přímo fyzicky přítomna – jako mumie v mauzoleu, okolo které se pod vedením vzdychajícího, depresivního seniora pořádá nějaká morbidní seance,“ řekl v pořadu Události komentátor Mall.tv Luděk Staněk.

Ve svém příspěvku také zmínil, že kritici celou událost označují za Zemanovu „soukromou párty pro kámoše.“

Trnem v oku některých se staly také Zemanovy nelichotivé výroky o Češích jako národu. „Karel Kryl kdysi řekl, že Česko je země závistí. A měl v mnohém pravdu,“ prohlásil Zeman ve svém projevu. „Máme zde příliš mnoho kritiků a příliš málo lidí polem pracujících,“ nabídl prezident dále svůj pohled na situaci v Česku.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti a Starostové se doplňují ve městech i obcích, možná koalice je…

24.11.2020 17:00 Jejich případné spojení mu dává smysl. Politolog Tomáš Lebeda tvrdí, že případná koalice Pirátů se…

Babiš: Před Vánoci by všichni Češi mohli podstoupit covid test, dobrovolně…

24.11.2020 15:29 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) by si přál, aby stát umožnil deset dní až týden před Vánoci všem občanům…

Prezident Zeman prohrál spor o jmenování Fajta profesorem, NSS zamítl…

24.11.2020 15:23 Nejvyšší správní soud (NSS) zamítl kasační stížnost prezidenta Miloše Zemana ve sporu o jmenování…

Květiny koupíte, boty pro děti nikoli. Návrh na zrušení vládních opatření…

24.11.2020 15:20 Aktualizováno Návrhem senátorů na zrušení vládních omezení pro maloobchod zavedených kvůli šíření koronaviru se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama