Morbidní seance, párty pro kámoše. Zeman je týden po vyznamenání stále pod palbou

Českými médii se přelila vlna kritiky prezidenta Miloše Zemana, který na ceremoniál předávání státních vyznamenání ke svátku 28. října nepozval řadu osobností politického i nepolitického života. Mezi ně patří nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a také politici z řad Pirátů, STAN, KDU-ČSL i ODS, včetně místopředsedy sněmovny Petra Fialy.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Předávání státních vyznamenání (28. říjen 2019)
doporučujeme

Zemanovi kritici prezidenta obviňují z toho, že kandidáty pro státní vyznamenání vybírá tendenčně a řídí se osobními sympatiemi. Tato nařknutí se ve veřejném prostoru objevují každoročně, v minulosti například v souvislosti s vyznamenaným režisérem Filipem Renčem, který pro Zemana před první prezidentskou volbou natočil spot a veřejně ho podporoval.

Ironickým komentářům se nevyhnula ani nálada, která při slavnostní události na Hradě vládla. „Panovala tam slavnostní atmosféra, jako kdyby byla vznešená myšlenka samostatného Československa v sále přímo fyzicky přítomna – jako mumie v mauzoleu, okolo které se pod vedením vzdychajícího, depresivního seniora pořádá nějaká morbidní seance,“ řekl v pořadu Události komentátor Mall.tv Luděk Staněk.

Ve svém příspěvku také zmínil, že kritici celou událost označují za Zemanovu „soukromou párty pro kámoše.“

Trnem v oku některých se staly také Zemanovy nelichotivé výroky o Češích jako národu. „Karel Kryl kdysi řekl, že Česko je země závistí. A měl v mnohém pravdu,“ prohlásil Zeman ve svém projevu. „Máme zde příliš mnoho kritiků a příliš málo lidí polem pracujících,“ nabídl prezident dále svůj pohled na situaci v Česku.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Ihned přijměte dětské uprchlíky." Hamáček dostal ostrý dopis od Pražských…

12.11.2019 17:37 Aktualizováno Členky spolku Pražské matky vyzvaly dnes ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD), aby okamžitě podnikl…

Porostou v ČR daně? Senát o sporném balíčku rozhodne zřejmě do Mikuláše

12.11.2019 13:41 Senát o vládním návrhu na zvýšení daní rozhodne pravděpodobně do Mikuláše. Daňový balíček musí…

Výročí "sametu" je za dveřmi. Zeman bude slavit 16. listopadu v Bratislavě

12.11.2019 13:11 Prezident Miloš Zeman vzpomene na výročí pádu komunismu 16. listopadu v Bratislavě společně se…

Topolánek, Bartoška a další. Bohatý nepřítel Babiše slavil

11.11.2019 22:14 Aktualizováno Bývalý šéf ČEZu Martin Roman uspořádal oslavu svých padesátých narozenin. Navzdory tomu, že se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama