Na politickou scénu vstupuje nové hnutí Idealisté.cz. Kritizuje Babiše i opoziční strany

Prosazovat hodnoty svobody, spravedlnosti a solidarity a navázat na dobré tradice dělnického hnutí chce nové levicové hnutí Idealisté.cz, které se dnes představilo novinářům a je personálně propojeno s některými bývalými členy ČSSD. Jeho zástupci chtějí uspět v rámci společných kandidátek v krajích. Hnutí podpořil bývalý plzeňský hejtman Josef Bernard (dříve ČSSD).

Ilustrační foto
doporučujeme

"Máme ambice působit jako celostátní hnutí, chceme začít na regionální úrovni," uvedl bývalý starosta Tišnova Jan Schneider (dříve ČSSD), který jako jihomoravský lídr hnutí kandiduje za koalici Spolu pro Moravu, v němž jsou zastoupeni i Zelení, TOP 09, Moravské zemské hnutí a Liberálně-ekologická strana. Hnutí se podle Schneidera chce soustředit na sociální otázky, dostupnost bydlení, řešení klimatických změn nebo zajištění dostupných a kvalitních veřejných služeb, mezi něž zařadil veřejnou dopravu, péči o seniory a zdravotnictví.

Podnětem pro vznik hnutí bylo selhání stávajících stran, které postrádají vize a program, uvedl spoluzakladatel hnutí a předseda stejnojmenného spolku Vojtěch Vašák. "Předseda vlády (Andrej Babiš) je oligarcha, který si myslí, že může zprivatizovat vše," řekl. Opoziční demokratické strany cestu Babišovi umetli mimo jiné necitlivými sociálními škrty. Hnutí chce podle Vašáka bojovat mimo jiné za Českou televizi, "aby byla svobodná a nezávislá".

Bernard se uchází o znovuzvolení na společné kandidátce Idealistů s hnutím Starostů, Zelených a Hnutím pro Plzeň. S hnutím ho podle jeho slov pojí ideály svobody, demokracie, prosperity stejně jako podpora členství v NATO.

Hnutí pro oznámení svého vzniku zvolilo symbolicky Střelecký ostrov v Praze, kde se v roce 1890 konala první oslava prvního máje jako svátku práce na českém území. Hnutí chce totiž "navazovat na dobrou tradici dělnického hnutí", dodal Vašák.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Část členů Trikolóry podle médií vyzývá předsedu Klause k odstoupení

19.01.2021 08:36 Část členů Trikolóry vyzývá předsedu strany a poslance Václava Klause mladšího k odstoupení kvůli…

Vláda otevře papírnictví či dětské oděvy, žádá o delší nouzový stav

18.01.2021 22:04 Aktualizováno Papírnictví a prodejny dětského oblečení a obuvi budou moci od úterý znovu otevřít, schválila to…

KOMENTÁŘ: Dzurilla je zralý na výpověď, Babiš mu navrhuje metál. Je to k…

18.01.2021 22:02 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Pozbyl naprosté sebereflexe a ztratil i poslední zbytky své autority. Premiér Andrej…

Vláda schválila návrh na příspěvek pro podnikatele v úpadku

18.01.2021 17:25 Podnikatelé v úpadku budou moci čerpat příspěvek, tzv. kompenzační bonus, 500 korun denně, a to…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama