Na Pražském hradě probíhá schůzka ústavních činitelů, řeší se diplomacie

Na Pražském hradě začala schůzka nejvyšších ústavních činitelů k zahraniční politice. Nejvyšší političtí představitelé státu se na Hrad začali sjíždět několik minut před 16:30. Na pravidelném setkání proberou aktuální otázky zahraniční politiky. Budou se zabývat česko-čínskými vztahy, situací kolem nového typu koronaviru nebo otázkou migrace a vývojem na řecko-turecké hranici.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Miloš Zeman a Andrej Babiš
doporučujeme

Hlavní pozornost se bude věnovat především vztahům s Čínou. Politici by měli probrat například dopis čínské ambasády ke zvažované cestě bývalého šéfa horní komory Jaroslava Kubery na Tchaj-wan. Dopis ostře kritizoval například nový předseda Senátu Miloš Vystrčil. ODS avizovala, že by Vystrčil mohl na schůzce navrhnout, aby Česko požádalo Čínu o výměnu jejího velvyslance. Návrh by podpořil i premiér Andrej Babiš (ANO). Vystrčil chce zároveň s ústavními představiteli probrat svou případnou návštěvu Tchaj-wanu.

Ústavní činitelé by měli na schůzce projednat i otázku brexitu, situaci na Blízkém východě a západním Balkánu nebo euroatlantické vztahy.

Schůzky se kromě Zemana, Babiše a Vystrčila zúčastní také předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Zhruba po půl hodině jednání by je měli doplnit ministři zahraničí Tomáš Petříček, vnitra Jan Hamáček (oba ČSSD) a obrany Lubomír Metnar (za ANO).

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Netěsnící respirátory, chybové rychlotesty. Jak je to opravdu s čínskou…

04.04.2020 12:00 Když byla do České republiky dopravena první část ochranných pomůcek z Číny, náklad na letišti…

Zeman svolal poradní tým. V Lánech začalo jednání o koronaviru

04.04.2020 10:52 V Lánech začalo dnes dopoledne jednání poradního týmu prezidenta Miloše Zemana. Tématem je situace…

Ruská ambasáda vyhrožuje: Demolice sochy Koněva nezůstane bez reakce

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Ruské velvyslanectví se ostře ohradilo proti odstranění sochy maršála Ivana Stěpanoviče Koněva v…

Známý kuchař píše Babišovi: Jste jen vysavač systému a bezcharakterní vůdce

03.04.2020 22:18 Aktualizováno Živnostníci dávají jasně najevo, že opatření, které připravila vláda v čele s šéfkou státní kasy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy