Na tiskové konferenci komunistů se objevila podobizna Milady Horákové

Během dnešní tiskové konference poslanců KSČM v atriu Poslanecké sněmovny se na řečnickém pultu objevila promítaná podobizna političky Milady Horákové, která byla před 70 lety popravena po procesu vykonstruovaném komunistickým režimem.

KSČM
doporučujeme

Na případ upozornila na twitteru redaktorka České televize. Akci zorganizovali tři studenti, které přivedl do sídla Parlamentu jako své hosty šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek. Mluvčí komunistů Helena Grofová ČTK sdělila, že událost považuje za trapnou snahu znehodnotit tiskovou konferenci KSČM.

"Aktéři nerespektují fakt, že na půdě Parlamentu mají všechny parlamentní strany stejná práva," uvedla mluvčí komunistů. "Můj nápad to nebyl. Když jsem byl ale požádán, zda bych pánům neumožnil vstup jako mým hostům, nedokázal jsem odolat," vyjádřil se na twitteru Kalousek.

Milada Horáková byla popravena po vykonstruovaném procesu 27. června 1950 v areálu pankrácké věznice. Právničku, národněsocialistickou poslankyni a bojovnici za práva žen nechali vládnoucí komunisté oběsit kvůli údajné špionáži a velezradě. Stala se jedinou ženou popravenou v 50. letech po odsouzení v politickém procesu.

Někteří opoziční politici i osobnosti opakovaně kritizují vliv komunistické strany na současnou českou politiku. Nynější menšinová vláda ANO a ČSSD je u moci jen díky toleranci KSČM. Vadí jim také to, že někteří komunisté stále bagatelizují justiční vraždu Horákové a dalších politických odpůrců totalitního režimu. Zřejmě největší pozornost vyvolalo vyjádření tehdejší komunistické poslankyně Marty Semelové, která před několika lety při televizním vystoupení zpochybnila, že přiznání Horákové ve vykonstruovaném procesu bylo vynucené.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Klaus kritizuje vládu i podporu ekonomiky: Pro mě je to konec světa,…

05.07.2020 13:23 Bývalý prezident Václav Klaus kritizuje navržený deficit státního rozpočtu na letošní rok 500…

Česko pošle na oddlužení Somálska téměř milion eur

04.07.2020 21:55 Aktualizováno Česko se zapojí do iniciativy Mezinárodního měnového fondu (MMF) na oddlužení Somálska. Přispět by…

Ministři prozradili své plány na léto. Někteří z nich vyrazí do zahraničí

04.07.2020 16:15 Houbaření, rybaření, objevování regionálních tratí i stanování mají v plánu čeští ministři během…

Šíření nenávisti podporují i xenofobní skupiny, dominuje Okamurova SPD,…

04.07.2020 12:59 Šíření nenávisti v loňském roce přestalo být doménou tradičních extremistů, doplnily je…

Související:

Právě se děje

Další zprávy