Na vládu se snesla kritika: Restrikce jsou vysvětlovány složitě. Feri navrhl řešení

Premiér Andrej Babiš (ANO) podpořil při dnešních sněmovních interpelacích námět Dominika Feriho (TOP 09), aby vláda vysvětlovala opatření k omezení šíření covidu-19 srozumitelnou formou.

Dominik Feri
doporučujeme

Feri poukazoval na to, že restrikce jsou psány právnickým jazykem a mohou působit i výkladové potíže. Míní, že by měla vzniknout webová stránka, na níž by byla popsána lidsky i s konkrétními příklady.

"Určitě to má moji podporu," řekl Babiš a nabídl Ferimu schůzku. Podle premiéra by bylo dobré komunikaci s veřejnosti "polidštit". Babiš ale také uvedl, že na úřadu vlády nejsou schopni něco takého řešit.

Ministerský předseda připustil, že komunikace záležitostí kolem nového typu koronaviru je slabá stránka vlády, spěje však podle něho k lepšímu. Poukázal na twitterový účet ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO).

"Odpovídá na dotazy a má to nejlepší ze všech ministrů," soudí. Babiš také pochválil Feriho informování na Instagramu. "Co jste udělal vy, měl udělat (ministr školství Robert) Plaga (za ANO)," podotkl Babiš.

Ministerský předseda také čelil požadavku předsedy hnutí STAN Víta Rakušana na zveřejňování dat ohledně infekce a dalších plánů vlády. "Chcete od nás, abychom řekli dopředu, co bude. To neví nikdo," komentoval to Babiš.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hygienický superústav? Novela zákona je potenciálně protiústavní, shodují…

02.12.2020 15:47 Navrhované změny fungování hygienické služby jsou podle právních expertů potenciálně protiústavní.…

Senátní výbor: Sleva na poplatníka se má zvýšit jen o 3000 korun ročně

02.12.2020 14:34 Senátní hospodářský výbor podpořil sazby daně z příjmů fyzických osob 15 a 23 procent po zrušení…

Sněmovna schválila dočasné vyšší daňové zvýhodnění dárců, novela míří do…

02.12.2020 14:13 Dárci z řad jednotlivců i firem, kteří posílají peníze na dobročinné účely, se zřejmě dočkají pro…

Anticovid tým: Medici mají přestat pomáhat v nemocnicích, žádají ODS, TOP…

02.12.2020 13:48 Aktualizováno Stát by měl podle expertního týmu ODS, KDU-ČSL a TOP 09 k covidu-19 přestat využívat v nemocnicích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama