"Nenašel někdo moji pozvánku na 28. října?" Kalousek, Feri a další si utahují ze Zemana a Hradu

Státní svátek 28. října je spojen s předáváním státních vyznamenání na Pražském hradě. I letos nedostali pozvánku někteří politici včetně předních zástupců opozice. Například členové TOP 09 ale berou fakt, že pozvánky nedostali, s nadhledem.

Přidejte svůj názor 37 komentářů

Volební sjezd TOP 09 (29. 11. 2015)
doporučujeme

Prezident Miloš Zeman letos 28. října na Hradě vyznamená například bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či aktéra potyčky na koupališti v Dubí Davida Michajlaka. Podle Lidových novin prezident celkem udělí 43 vyznamenání.

Už teď je jasné, že se ceremoniálu a slavnostní recepce nezúčastní například někteří z poslanců či rektorů. Neobdrželi totiž pozvánky. Patří mezi ně například předseda ODS Petr Fiala nebo předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda.

Pozvání nebyli ani poslanci TOP 09. „Nenašel někdo moji pozvánku na Hrad na 28. října? Podívejte se prosím do kapes. Děkuji,“ žertoval na sociálních sítích nejmladší český poslanec Dominik Feri.

„Řádový den bude pro mě i letos velkou poctou. Být mezi těmi, které Miloš Zeman vyřadil z pozvánek na Hrad, chápu jako státní vyznamenání,“ přisadil si předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek.

Mezi pozvanými nejsou třeba ani předseda Pirátů Ivan Bartoš nebo předseda klubu Jakub Michálek. Pozván nebyl ani pirátský poslanec Tomáš Martínek. „Jen dva roky usilovné práce ve Sněmovně a hned přichází ocenění Hradu ušetřením rozhodování, zda jít, či nejít na oslavy 28. října :) Že by tolik vadily prezidentovi návrhy na podporu mediální gramotnosti?“ rýpnul si politik.

Loading...
Vstupte do diskuze (37)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vytočil politologa: To si dělá srandu? Fraška, režimní kádr, nedá se…

21.11.2019 21:11 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš si získal na svou stranu část lidí projevem,který pronesl 17. listopadu.V něm…

Babišovi se nelíbí, že vláda rozhoduje o platech starostů

21.11.2019 19:20 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za absurdní, že vláda rozhoduje o výši odměn starostů a dalších…

Studenti vyzvali premiéra Babiše, aby se jasně vyjádřil k situaci v…

21.11.2019 17:23 Studenti vysokých škol vyzvali v dopise premiéra Andreje Babiše (ANO), aby odsoudil reakci Číny na…

Pod petici lidovců za ústavní ochranu vody už se podepsaly tisíce lidí

21.11.2019 17:04 KDU-ČSL posbírala po celé republice už kolem 20.000 podpisů pod petici za ústavní ochranu vody a…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama