Není důvod být zklamaný, že nejsem hejtmanem. Chceme funkční kraj, pak ego musí pryč, říká pro EZ Kupka

Na vytyčený cíl nedosáhl. Místopředseda ODS Martin Kupka se nestane hejtmanem Středočeského kraje, o nějž v krajských volbách usiloval. Do čela krajského úřadu se postaví Petra Pecková z hnutí STAN. „Pokud chceme dát kraj dohromady, nesmějí v tom osobní ambice překážet,“ říká pro EuroZprávy.cz Martin Kupka z ODS, která na pozici hejtmana čeká dlouhých dvanáct let.

Martin Kupka
doporučujeme

Přijde mu logické, že post hejtmana uzmulo vítězné hnutí Starostů a nezávislých (STAN), konkrétně Petra Pecková. Koalice ve složení hnutí STAN, ODS, Pirátů a Spojenců se na jmenování starostky Mnichovic shodla. „Už v sobotu jsem dal jasně najevo, že budeme respektovat výsledek voleb, v nichž ve Středočeském kraji vyhrálo hnutí STAN,“ konstatuje starosta Líbeznic, jehož v podvečer kontaktovala redakce webu EuroZprávy.cz.

Na dotaz, zda je smutný či zklamaný, že svého cíle nedosáhl, odpověděl bez dlouhého přemýšlení: „Tady přeci vůbec není prostor na otázku, zda jsem zklamaný či smutný. Voliči se rozhodli pro STAN a my to musíme respektovat. Důležité je, že jsme schopni vytvořit koalici, která Středočeskému kraji nabídne lepší variantu i alternativu než doposud,“ má jasno představitel ODS, která ve Středočeském kraji skončila druhá, když ve finiši přespurtovala hnutí ANO, které doposud drželo post hejtmanky zásluhou Jaroslavy Pokorné Jermanové.

Absolvent Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy při klíčových jednáních nepřipomínal fakt, že měl nejvíce preferenčních hlasů ve Středočeském kraji. „V okamžiku, kdy si hnutí STAN nárokuje post hejtmana, tak musíme uznat i respektovat, že ke svému kroku a rozhodnutí mají naprosto legitimní a oprávněný nárok z titulu, že jsou nejsilnějším uskupením současné koalice. Proto je logické, že mají křeslo hejtmana. A tady také platí, že pokud chceme dát kraj dohromady, tak osobní ambice v tomto směru nesmějí překážet,“ praví Kupka bez jakýchkoli emocí v hlase.

Bývalý náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví nechtěl detailněji komentovat podvečerní jednání koalice, která se domluvila na obsazení jednotlivých postů v radě, výborech, komisích, včetně programových priorit. „Jaké posty získala ODS, nemohu zatím prozradit, protože vše musíme projednat s klubem nově zvolených zastupitelů. Potřebujeme se s nimi na všem domluvit,“ tvrdí Kupka, jenž ani neprozradil, v jaké pozici bude na úřadě působit. „To je opravdu předmětem jednání, které zítra proběhne,“ uzavírá Martin Kupka.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Televize neměla komentář mimo záznam vysílat, rétorika Maláčové mě…

20.10.2020 22:21 Aktualizováno Výhrady má k oběma stranám. Lenka Vochocová z Katedry mediálních studií Fakulty sociálních věd…

Zákon o evidenci skutečných majitelů je blíž ke schválení

20.10.2020 21:54 Sněmovna posunula do závěrečného kola schvalování zákon o evidenci skutečných majitelů, který chce…

5000 korun pro důchodce: Jak to vypadá s jednorázovým příspěvkem?

20.10.2020 21:05 Návrh na poskytnutí jednorázového příspěvku 5000 korun všem důchodcům je ve Sněmovně před…

Poslanci podpořili přijatá opatření proti epidemii koronaviru, vyzvali k…

20.10.2020 19:40 Sněmovna podpořila dosud přijatá opatření proti epidemii koronaviru a vyzvala k jejich dodržování.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama