Nepořádek na Hradě: Ovčáček to přepískl? Kvůli Rusku, Krymu a novinářům se to pořádně zvrtlo

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se opět dostal do sporu s některými českými novináři. Na sociálních sítích zveřejnil konverzaci s redaktorem, který se jej ptal na proruské aktivisty z krymskotatarského spolku Kyrym birligi (Krymská jednota), kteří byli pozvání na oslavy státního svátku 28. října na Pražském hradě.

Přidejte svůj názor 204 komentářů

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Jak vás již server EuroZprávy.cz informoval, kancelář prezidenta na oslavy státního svátku 28. října na Pražském hradě i proruské aktivisty z krymskotatarského spolku Kyrym birligi (Krymská jednota). Upozornil na to server Deník N. Aktivisté poté na facebooku napsali, že prezident Miloš Zeman uznal Ruskem obsazený ukrajinský poloostrov Krym za součást Ruska.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček nejprve tvrzení aktivistů na dotaz serveru nepopřel, ČTK ale následně řekl, že Zeman nadále považuje anexi Krymu za protiprávní. Na otázku ohledně uznání Krymu jako součásti Ruska, se Ovčáčka ptal i novinář Deníku N Lukáš Prchal. Odpovědi se ale nedočkal.

Celou konverzaci následně zveřejnil Ovčáček na sociálních sítích a okomentoval ji slovy: „Pro opravdu silné povahy. Moje konverzace s redaktorem mikronákladového Deníku N. Připadalo mi to, jako když mi píše někdo z minulosti, z roku 1973.‬“

Stejnou konverzaci zveřejnil také Deník N, Rozhovor, který koluje po sociálních sítích, vyvolal pořádný rozruch. Ovčáček v něm totiž mimo jiné říká, že „se mu hnusí fakt“, že musí s novinářem vůbec komunikovat.

Ovčáček za svoje chování na sociálních sítích čelí tvrdé kritice. „Jenom úplnej d*bil, který je placený z peněz daňových poplatníků se může chlubit na sociální síti, že nedělá svou práci,“ rýpnul si jeden z diskutujících pod statusem mluvčího. „Je to příšerné jak komunikuje zaměstnanec státní správy, placený z našich daní,“ diví se jiný z Čechů.

Další mu připomínali, že je placený právě za to, že odpovídá na otázky. „Jiří Ovčáček na Twitteru opět jede. On je jediný člověk, který svoje chyby veřejně ukazuje a chlubí se s nimi,“ píše se v dalším příspěvku na twitteru. „Ovčáček opilý mocí,“ přidal se další diskutující. „To není mluvčí, to je rozbitá gramodeska a malé dítě v jednom,“ nešetří kritikou další z Čechů.

Loading...
Vstupte do diskuze (204)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek zúčtoval s politickými stranami. Kromě Babiše to odnesli i...

20.11.2019 09:18 Milion chvilek pro demokracii vyzval opozici ke spolupráci. Předseda poslanců TOP 09 Miroslav…

Babiš vlepil facku statisícům Čechů. Vysmál se Milionu chvilek a řekl, co…

19.11.2019 22:22 Aktualizováno Výročí 17. listopadu se kromě jiného neslo i v duchu protestu proti premiérovi Andreji Babišovi.…

Slavný hudebník prozradil, co by v Česku udělal s komunisty. Nebude se jim…

19.11.2019 22:20 Aktualizováno Frontman kapely Lucie David Koller se netají svou nelibostí ke komunistům. Prozradil dokonce, jak…

Nesnášíte Babiše? Proč nikdo neřeší jinou závažnou věc? Nejmladší…

19.11.2019 19:26 Aktualizováno Tadeáš Bača je nejmladším českým zastupitelem. V České televizi se zamyslel nad aktivitami, které…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama