Nepořádek na Hradě: Ovčáček to přepískl? Kvůli Rusku, Krymu a novinářům se to pořádně zvrtlo

Mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček se opět dostal do sporu s některými českými novináři. Na sociálních sítích zveřejnil konverzaci s redaktorem, který se jej ptal na proruské aktivisty z krymskotatarského spolku Kyrym birligi (Krymská jednota), kteří byli pozvání na oslavy státního svátku 28. října na Pražském hradě.

Jiří Ovčáček
doporučujeme

Jak vás již server EuroZprávy.cz informoval, kancelář prezidenta na oslavy státního svátku 28. října na Pražském hradě i proruské aktivisty z krymskotatarského spolku Kyrym birligi (Krymská jednota). Upozornil na to server Deník N. Aktivisté poté na facebooku napsali, že prezident Miloš Zeman uznal Ruskem obsazený ukrajinský poloostrov Krym za součást Ruska.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček nejprve tvrzení aktivistů na dotaz serveru nepopřel, ČTK ale následně řekl, že Zeman nadále považuje anexi Krymu za protiprávní. Na otázku ohledně uznání Krymu jako součásti Ruska, se Ovčáčka ptal i novinář Deníku N Lukáš Prchal. Odpovědi se ale nedočkal.

Celou konverzaci následně zveřejnil Ovčáček na sociálních sítích a okomentoval ji slovy: „Pro opravdu silné povahy. Moje konverzace s redaktorem mikronákladového Deníku N. Připadalo mi to, jako když mi píše někdo z minulosti, z roku 1973.‬“

Stejnou konverzaci zveřejnil také Deník N, Rozhovor, který koluje po sociálních sítích, vyvolal pořádný rozruch. Ovčáček v něm totiž mimo jiné říká, že „se mu hnusí fakt“, že musí s novinářem vůbec komunikovat.

Ovčáček za svoje chování na sociálních sítích čelí tvrdé kritice. „Jenom úplnej d*bil, který je placený z peněz daňových poplatníků se může chlubit na sociální síti, že nedělá svou práci,“ rýpnul si jeden z diskutujících pod statusem mluvčího. „Je to příšerné jak komunikuje zaměstnanec státní správy, placený z našich daní,“ diví se jiný z Čechů.

Další mu připomínali, že je placený právě za to, že odpovídá na otázky. „Jiří Ovčáček na Twitteru opět jede. On je jediný člověk, který svoje chyby veřejně ukazuje a chlubí se s nimi,“ píše se v dalším příspěvku na twitteru. „Ovčáček opilý mocí,“ přidal se další diskutující. „To není mluvčí, to je rozbitá gramodeska a malé dítě v jednom,“ nešetří kritikou další z Čechů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Zeman degradoval Babiše na vojína. Národ se ocitl ve stavu…

14.04.2021 21:57 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Je z něj oficiální sluha prezidenta země. Funkci premiéra státu si Andrej Babiš v…

Hamáček chce, aby se možný summit Bidena s Putinem konal v Praze

14.04.2021 21:56 Aktualizováno Vicepremiér, ministr vnitra a pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí odletí do…

MPO od živnostníků k dnešku přijalo asi 9000 žádostí o ošetřovné za únor

14.04.2021 20:05 Živnostníci podle údajů ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) k dnešku vyplnili zhruba 9000 žádostí…

Hamáček v pondělí poletí do Moskvy jednat o ruské vakcíně

14.04.2021 17:11 Aktualizováno Vicepremiér, ministr vnitra a pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) v pondělí odletí do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama