"S ČSSD to nemá příliš společného." Hamáček a spol. se vypořádali s rebely

Lídr sociálních demokratů Jan Hamáček (ČSSD) hovořil s médii o krizi v Ústeckém kraji, kde se vyhrotila hádka mezi pražskou stranickou centrálou a tamním vedením. Krajská organizace ČSSD se totiž rozhodla vybudovat vlastní kandidátku pro nadcházející volby do krajských zastupitelstev pod názvem Lepší Sever. Přizváni do ní byli nejen politici z Ústeckého fóra občanů, nýbrž i hnutí ProMOST. Vedení strany s tím ale nesouhlasí.

Jan Hamáček na sjezdu ČSSD.
doporučujeme

Třicet čtyři členů ČSSD, kteří figurují na kandidátce Lepší Sever, se z tohoto důvodu rozhodlo přerušit své členství v sociální demokracii a do volebního klání se hodlají zapojit jako nezávislí kandidáti Lepšího Severu. "Je to jejich volba, my jsme od začátku upozorňovali, že ta kandidátka nemá příliš společného se sociální demokracií,“ řekl Jan Hamáček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

"Byla nám, v rozporu se stanovami ČSSD i demokratickými principy, vnucena kandidátka, za kterou se nemůžeme s čistým svědomím postavit. Vedení sociální demokracie dává přednost jakési poslušné „Hvězdné pěchotě“ před sebevědomým a samostatným Ústeckým krajem,“ nechal se slyšet náměstek hejtmana Martin Klika (Lepší Sever).

Mezi diskutovanými jmény na kandidátce ČSSD se nachází například podnikatel a pravá ruka někdejšího českého premiéra Jiřího Paroubka Petr Benda. "Netuším, proč se nám Lepší Sever montuje do naší kandidátky," reagoval na to současný šéf sociálních demokratů. "Politická minulost některých kandidátů, kteří přišli z ODS nebo TOP 09, také nemá se sociální demokracií moc společného," dodal.

"My jsme to celé koncipovali jako týmovou spolupráci. Mrzí mě, že tohle vedení strany nepochopilo,“ sdělil expředseda krajské organizace ČSSD v Ústeckém kraji Miroslav Andrt (Lepší Sever) s poznámkou, že s ním předseda sociální demokracie a ministr vnitra Jan Hamáček nehovořil. 

"Čekal jsem, že dostaneme závěry z politického grémia – prakticky nereagoval ani pan předseda Hamáček, ani pan statutární místopředseda Onderka a nereagovali na e-maily, ani sms," podotkl.

"Já bych rozhodně nechtěl dávat prostor nějaké kritice. Každopádně platí, že kolegové už 13. července požádali o přerušení členství, to také o něčem vypovídá,“ vyjádřil se k tomu šéf ČSSD. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Brněnská primátorka Vaňková má covid-19

25.09.2020 19:36 Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) má covid-19, pozitivně testovaný na nový koronavirus je…

Babiš vyzval k reformě OSN a dalších světových organizací

25.09.2020 17:35 Český premiér Andrej Babiš v dnešním projevu před Valným shromážděním OSN vyzval k reformě…

Petříček: Češi budou moci s CK do Tuniska nadále bez testů na covid

25.09.2020 16:58 Čeští turisté, kteří se s cestovními kanceláři vydají do Tuniska, nadále budou moci do africké země…

Václav Krása je v karanténě, přerušil volební kampaň do Senátu

25.09.2020 16:19 Kandidát do Senátu Václav Krása (za Trikolóru) je v karanténě kvůli kontaktu s osobou nakaženou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama