Nové levicové hnutí Budoucnost představilo program, do Senátu podporuje Dienstbiera

V čele nového levicového hnutí Budoucnost jsou překladatelka Petra Jelínková a družstevník v sociálním podniku Filip Hausknecht. Strana má osmičlenné předsednictvo. Hlavními programovými prioritami hnutí jsou dostupné bydlení, oddlužení domácností, snížení daní pracujícím nebo řešení klimatické krize a sucha. Budoucnost to uvedla v dnešní tiskové zprávě.

Jiří Dienstbier
doporučujeme

Ve vedení hnutí jsou vedle spolupředsednické dvojice odborář Bob Čáp, IT manažer Tomas Dinkov, sociální pracovnice Kateřina Nyklová, lékař a vědec Jan Trnka, studentka politologie Kristýna Trochtová a studentka mezinárodních vztahů Johana Waldhansová.

Budoucnost má také celorepublikovou radu, kterou z poloviny tvoří vylosovaní členové hnutí, zbytek bude sestávat z volených zástupců jednotlivých krajů. Hnutí také připravuje spolupráci s mládežnickou organizací a setkávání s místními spolky a hnutími.

Kromě zmíněných priorit se chce Budoucnost zaměřit na podporu pečujících, zkrácení pracovní doby, rozvoj infrastruktury, venkova a menších měst a odstavení oligarchů od moci.

Budoucnost podpoří také dva kandidáty do Senátu v podzimních volbách. Na Kladensku stávajícího člena horní komory a někdejšího ministra Jiřího Dienstbiera (ČSSD), ve Žďáru nad Sázavou společně se Stranou zelených místopředsedu ČSSD a starostu Nového Města nad Moravou Michala Šmardu, jenž bude kandidovat za koalici Silný hlas z Vysočiny. Další možné koaliční spolupráce nebo podpory pro programově blízké kandidující hnutí dále vyjednává.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pompeo se na Hradě setkal se Zemanem, prezident ocenil ekonomické vztahy

12.08.2020 22:05 Aktualizováno Ministr zahraničí USA Mike Pompeo se dnes na Pražském hradě setkal s prezidentem Milošem Zemanem,…

Čínská ambasáda odsoudila Pompeovy výroky při návštěvě Česka

12.08.2020 18:54 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo neopodstatněně útočí na Čínu a očerňuje ji a podněcuje…

"Musíme se ukázat." Exnáměstek ministra promluvil o vztazích Česka a USA

12.08.2020 18:25 Po osmi letech od návštěvy bývalé americké ministryně zahraničí Hillary Clintonové, u níž se mimo…

Schůzka Babiše s Pompeem podle politologů potvrdila shodu ve vztazích

12.08.2020 17:25 Dnešní jednání premiéra Andreje Babiše (ANO) s americkým ministrem zahraničí Mikem Pompeem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama