O další podpoře podnikatelů rozhodne vláda tento týden, uvedla Schillerová

O další podpoře pro podnikatele zasažené pandemií koronaviru vláda podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) rozhodne tento týden. Záviset to bude na tom, zda budou moci od pondělí otevřít obchody. Definitivní verdikt vláda vynese na mimořádné schůzi ve čtvrtek. Schillerová to řekla dnes na tiskové konferenci po jednání vlády.

Eurozpravy.cz

V dalším období podle Schillerové může pokračovat kompenzační bonus, který připravilo ministerstvo financí pro živnostníky, případně by fungovaly jen dotační programy. Vše bude záviset na tom, jak velká část podnikatelů se bude moci vrátit ke své činnosti, řekla.

Protiepidemická opatření chce vláda rozvolňovat na základě šesti balíčků. Rozhodující přitom bude počet nakažených koronavirem za sedm dní na 100.000 lidí. Bez ohledu na tento faktor od pondělí 3. května vláda povolila provoz službám spojeným s péčí o tělo jako kadeřnictví, kosmetika, masáže nebo pedikúry. V případě, že počet infikovaných klesne na 100, budou moci otevřít i všechny obchody.

Podnikatelé, kteří za leden až březen zaznamenali propad tržeb alespoň o 50 procent oproti stejnému období loňského nebo předloňského roku, mohou v současné době využívat program COVID 2021 a COVID Nepokryté náklady. Zvolit si mohou jen jeden. V prvním případě stát přispívá 500 korun na zaměstnance za každý den omezení, u druhého programu proplácí 60 procent nákladů snížených o pomoc z dalších "covidových" dotačních titulů.

V rámci kompenzačního bonusu si osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) či společníci malých společností s ručením omezeným mohou nárokovat 1000 korun za každý den uzavření provozovny. Stát příspěvek přiznává za únor, březen a duben.

V současné době mohou fungovat jen vybrané obchody jako potraviny, lékárny, drogerie, optiky, obchody s dětským oblečení a obuví nebo květinářství. Otevřeny jsou také některé služby, například zámečnictví, čistírny nebo servisy vozidel.

Témata: EZ

SPD chce mimořádnou schůzi kvůli postoji ministerstva zdravotnictví k…

23.07.2021 16:32 Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se pokusí vyvolat mimořádnou schůzi Sněmovny kvůli postoji…

Ministerstvo průmyslu předloží v pondělí vládě vodíkovou strategii

23.07.2021 15:24 Ministerstvo průmyslu a obchodu předloží v pondělí vládě ke schválení vodíkovou strategii ČR. Úřad…

Brno pošle Německu milion jako pomoc po ničivých záplavách

23.07.2021 10:39 Brno pošle do Německa milion korun jako pomoc po ničivých záplavách. Primátorka Markéta Vaňková …

Ministr zahraničí Kulhánek na přelomu července a srpna navštíví Egypt

23.07.2021 09:04 Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) navštíví na přelomu července a srpna Egypt, kde bude jednat…

Zpěváka Nedvěda otrávili, byl zavražděn, tvrdí poslanec Volný

22.07.2021 22:08 Aktualizováno Poslanec Lubomír Volný prohlašuje, že zpěvák František Nedvěd, který před několika dny podlehl…

Lobbista Janoušek nastoupil do pankrácké věznice

22.07.2021 22:05 Aktualizováno Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil dnes do vězení. ČTK to potvrdila mluvčí Vězeňské služby…

Maláčová se zúčastní dalších kontrol firem

22.07.2021 19:35 Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chce v příštích týdnech účastnit dalších kontrol ve…

Senát dal zelenou korespondenční volbě prezidenta a poslanců

22.07.2021 15:44 Zavést pro Čechy žijící v zahraničí korespondenční hlasování při volbě poslanců a prezidenta má…

Benešová projedná stažení novely ke státním zástupcům s premiérem

22.07.2021 14:56 Aktualizováno Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) je vstřícná k návrhu nového nejvyššího státního…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

21.07.2021 22:02 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude v Česku na základě rozhodnutí Senátu…

Související:

Právě se děje