Babišovy problémy nekončí? Nejvyšší státní zástupce zřejmě obnoví jeho trestní stíhání

Státní zástupce Jaroslav Šaroch spolu s městským státním zástupcem Martinem Erazímem zastavil trestní stíhání předsedy vlády Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se může opřít o rozsudky Soudního dvora EU, které zpochybňují závěry, ke kterým dospěl žalobce Šaroch. Nejvyšší státní zástupce v průměru vrací zhruba třetinu případů k došetření.

Přidejte svůj názor 127 komentářů

Andrej Babiš
doporučujeme

Jaroslav Šaroch ve svém usnesení o zastavení trestního stíhání konstatoval, „že úmyslné jednání obviněných nelze kvůli nedostatku přímých důkazů prokázat, ačkoli klíčové osoby podle něj jednaly vědomě účelově“.

Šaroch se opírá mimo jiné o nedostatečné důkazy při posuzování, zda společnost Farma Čapí hnízdo byla propojená s holdingem Agrofert, a nemohla tak být vnímána jako malý a střední podnik, který jediný měl na dotaci nárok, napsal server Euro.

Podle informací týdeníku Euro z několika zdrojů státního zastupitelství je však velmi pravděpodobné, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman ve spolupráci s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou obnoví trestní stíhání Andreje Babiše a věc vrátí zpět Městskému státnímu zastupitelství k došetření.

Šaroch bude pak vázán právním názorem, který vysloví ve svém rozhodnutí nejvyšší státní zástupce. Je povinen provést úkony, které mu nejvyšší státní zástupce nařídí. Bradáčová sama usnesení o zastavení trestního stíhání zrušit nemůže.

Loading...
Vstupte do diskuze (127)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vazby zpřetrhány. Praha ukončila sesterskou smlouvu s Pekingem

17.10.2019 17:53 Pražští zastupitelé dnes definitivně ukončili platnost sesterské smlouvy s čínským Pekingem. Na…

Pražské zastupitelstvo se pohádalo kvůli záchodům

17.10.2019 17:50 Zástupci pražské koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) na dnešním…

Skandál u pražských Pirátů: Šéfka zastupitelů rezignovala, navezla se do…

17.10.2019 17:50 Aktualizováno Předsedkyně pražských zastupitelů za Piráty Michaela Krausová rezignovala na svou funkci.…

Zeman proti Praze. Poslal dopis čínskému prezidentovi, žádá o další…

17.10.2019 16:24 Prezident Miloš Zeman ve středu v dopise požádal čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, aby…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama