Babišovy problémy nekončí? Nejvyšší státní zástupce zřejmě obnoví jeho trestní stíhání

Státní zástupce Jaroslav Šaroch spolu s městským státním zástupcem Martinem Erazímem zastavil trestní stíhání předsedy vlády Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman se může opřít o rozsudky Soudního dvora EU, které zpochybňují závěry, ke kterým dospěl žalobce Šaroch. Nejvyšší státní zástupce v průměru vrací zhruba třetinu případů k došetření.

Andrej Babiš
doporučujeme

Jaroslav Šaroch ve svém usnesení o zastavení trestního stíhání konstatoval, „že úmyslné jednání obviněných nelze kvůli nedostatku přímých důkazů prokázat, ačkoli klíčové osoby podle něj jednaly vědomě účelově“.

Šaroch se opírá mimo jiné o nedostatečné důkazy při posuzování, zda společnost Farma Čapí hnízdo byla propojená s holdingem Agrofert, a nemohla tak být vnímána jako malý a střední podnik, který jediný měl na dotaci nárok, napsal server Euro.

Podle informací týdeníku Euro z několika zdrojů státního zastupitelství je však velmi pravděpodobné, že nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman ve spolupráci s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou obnoví trestní stíhání Andreje Babiše a věc vrátí zpět Městskému státnímu zastupitelství k došetření.

Šaroch bude pak vázán právním názorem, který vysloví ve svém rozhodnutí nejvyšší státní zástupce. Je povinen provést úkony, které mu nejvyšší státní zástupce nařídí. Bradáčová sama usnesení o zastavení trestního stíhání zrušit nemůže.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jiří Pospíšil se nakazil koronavirem

26.09.2020 12:03 Europoslanec a šéf pražských zastupitelů koaličních Spojených sil pro Prahu Jiří Pospíšil (TOP 09)…

Brněnská primátorka Vaňková má covid-19

25.09.2020 19:36 Brněnská primátorka Markéta Vaňková (ODS) má covid-19, pozitivně testovaný na nový koronavirus je…

Babiš vyzval k reformě OSN a dalších světových organizací

25.09.2020 17:35 Český premiér Andrej Babiš v dnešním projevu před Valným shromážděním OSN vyzval k reformě…

Petříček: Češi budou moci s CK do Tuniska nadále bez testů na covid

25.09.2020 16:58 Čeští turisté, kteří se s cestovními kanceláři vydají do Tuniska, nadále budou moci do africké země…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama