ODS: Jsme Země, která vítězí. Ozval se Babiš a pořádně ji ponížil

Heslo občanských demokratů Země, která vítězí pochválil dnes na twitteru premiér Andrej Babiš (ANO). Podle něj je pravdivé, a to díky jeho hnutí a bez ODS ve vládě. ODS Babišovi na oplátku připomněla, že nestavění dálnic či drahé zakázky vítězství nepředstavují. Twitterová výměna názorů šéfa vládního hnutí ANO a občanských opozičních demokratů provázela dnešní kongres ODS.

Přidejte svůj názor 122 komentářů

Petr Fiala
doporučujeme

Heslo Země, která vítězí je součástí kampaně ODS za změnu v zemi. Odpoledne se strana chystá představit podrobnosti. Babišova vláda razí pro Česko nové označení Země pro budoucnost.

"Heslo ODS o 'zemi, která vítězí', je super a naprosto pravdivé, Česká republika skutečně vítězí. Díky hnutí ANO a už sedmý rok, kdy ODS není ve vládě," uvedl Babiš na svém twitterovém profilu. Posledním velkým počinem občanských demokratů podle něj bylo, že "zplodila nějakého AB a hnutí ANO".

ODS vzápětí zareagovala kritikou. "Opravdu nestačí otevírat čtyři kilometry dálnic ročně a o každé opravené silnici tvrdit, že je to nová dálnice. Řadit se ve stavebním řízení mezi nejhorší země na světě nebo pořizovat e-shop za 400 milionů neznamená vítězit," stálo na stranickém twitteru s výzvou, aby si premiér poslechl projev šéfa ODS Petra Fialy.

Ten dnes na stranickém kongresu vládu kritizoval za to, že nemyslí na budoucnost. Premiéra s jeho investičním plánem přirovnal k baronu Prášilovi. Podle Fialy budou příští sněmovní volby referendem o tom, jestli má být politika "show a festival výtržností, nebo solidní práce". V projevu před svým znovuzvolením řekl, že chce vést tažení proti populismu a "mistrům facebookových lží".

Podle posledního průzkumu agentury STEM by loni v prosinci volby vyhrálo Babišovo ANO s 33,6 procenta hlasů. O druhou příčku by se s odstupem dělila ODS a Piráti, a to s 12,3 procenta hlasů. Podle zjištění Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) by ANO v prosinci podpořilo 29,5 procenta voličů. ODS by skončila za Piráty třetí se ziskem 12,5 procenta.

Loading...
Vstupte do diskuze (122)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek navrhuje nové oslovení pro Babiše. Chce, aby mu tak říkala celá…

23.02.2020 23:34 Aktualizováno Snad každý Čech, který sleduje politiku, dobře ví, že Miroslav Kalousek a Andrej Babiš se opravdu…

Spolek pro obnovu Mariánského sloupu zaplatí Praze milion, Nacher kvůli…

23.02.2020 21:09 Aktualizováno Společnost pro obnovu Mariánského sloupu na Staroměstském náměstí v Praze zaplatí při jeho výstavbě…

Z Vídně odstartovalo letadlo s českou humanitární pomocí Číně

23.02.2020 11:24 Aktualizováno Z Vídně dnes odstartovalo rakouské letadlo s nákladem české humanitární pomoci, které přepraví do…

Pravidla práce na dohodu či rodičovská se mají změnit. Co chystá MPSV?

22.02.2020 21:52 Aktualizováno Pravidla práce na dohodu by se měla v Česku nejpozději od srpna 2022 změnit, a to podle evropských…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama